لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۲

امیدواری رئيس سازمان انرژی اتمی ایران به از سر گیری مذاکرات با قدرت های بزرگ


رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ابراز امیدواری کرده است مذاکرات بین المللی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی ایران بر اساس پیشنهادهای ایران و شش قدرت بزرگ جهانی آغاز شود.

غلامرضا آقازاده، که معاون رییس جمهوری اسلامی ایران نیز هست، امروز(پنجشنبه) گفت « بسیار امیدوار است» که مواضع مختلف دو طرف درهم ادغام شوند و انجام مذاکرات را ممکن سازد.

آقازاده این نظر را در پی دیداری با محمد البرادعی، رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی، در وین ابراز داشت. آژانس می گوید ایران از ارائه جزییات فعالیت های اتمی حساس خودداری می کند.

روز چهارشنبه، محمود احمدی تژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که کشور او علی رغم آنچه آن را کوشش های قدرت های سرکوبگر نامید، به دنبال کردن فناوری اتمی ادامه خواهد داد.

آلمان و پنج عضو دائمی شورای امنیت دو هفته به ایران مهلت داده اند به بسته مشوق هایی که در مذاکرات ژنو مورد بحث قرار گرفت، پاسخ دهد.

مقامات می گویند مذاکره کنندگان ایران در گفت و گوها حاضر نشدند به بسته که در برابر تعلیق برنامه اتمی ایران پیشنهاد شد جواب دهند.

مذاکره کنندگان ایران و اتحادیه اروپا موافقت کرده اند برای گفت و گوهای بیشتر ظرف دو هفته بار دیگر تشکیل جلسه دهند.

پیشتر، در اوائل هفته کاندولیزا رایس ،وزیر امور خارجه آمریکا، گفت ایران در صورتی که غنی سازی اورانیوم را متوقف نسازد، ممکن است با تحریم های بیشتر روبرو شود.

با این حال، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، امروز به خبرنگاران گفت مسکو با تعیین ضرب الاجلی برای ایران مخالف است.

XS
SM
MD
LG