لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۹

تاکید بیانیه پایانی کنفرانس مذاهب بزرگ جهان بر توافق بین المللی برای نبرد با تروریسم 


کنفرانس مذاهب بزرگ جهان، که به ابتکار و با حمایت ملک عبداله پادشاه عربستان سعودی درمادرید برپا شده بود، روز جمعه پایان گرفت و در بیانیه ای خواهان یک توافق بین المللی برای نبرد با تروریسم شد.

بیانیه، تروریسم را یک « پدیده جهانی» توصیف می کند و یاد آور می شود که نبرد با آن « به شیوه ای جدی، مسئولانه و عادلانه، کوشش های یکپارچه بین المللی را ایجاب می کند.»

بیانیه می افزاید: چنین رویکردی به یک « توافق بین المللی در تعریف تروریسم، توجه به عوامل ریشه ای آن و استقرار عدالت و ثبات در جهان» نیاز دارد.

بیانیه، که توسط عبدالرحمان الزید، معاون دبیرکل « اتحادیه جهان اسلام» قرائت شد، آمده است شرکت کنندگان در کنفرانس « روند گفت و شنود و موانع آن و نیز بلایا و مصیبت هایی را که بر بشریت تاثیر می گذارد» کاملا بررسی کردند و تروریسم را« یکی از جدی ترین موانع در راه پیشرفت گفت و شنود و همزیستی » بر شمردند.

در کنفرانس سه روزه بین المذاهب، که با هدف نزدیکتر ساختن ادیان ابراهیمی تشکیل شده بود، نمایندگانی از اسلام، مسیحیت و یهودیت حضور داشتند.

کنفرانس کار خود را روز چهارشنبه با پیام ویژه ملک عبداله آغاز کرد. او از مذاهب عمده جهان و پیروان آنها خواست به افراط گرایی پشت کنند و به گفت و شنودی سازنده بپردازند.

XS
SM
MD
LG