لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۸

تهران حمله اسرائيل وآمريکا را عملی نميداند


جمهوری اسلامی ايران تهديد کرده است اگر بر سر برنامه اتمی اش مورد حمله قرار گيرد، با حمله به اسرائيل و سی و دو پايگاه آمريکا در خاورميانه، تلافی کند.

مجتبی ذوالنور، جانشين آيت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ايران در سپاه پاسداران انقلاب امروز، شنبه، به خبرگزاری فارس گفت موشک های ايران می توانند هدفها را در سراسر منطقه نابود کنند.

جمهوری اسلامی ايران پيشتر حدس و گمانهای حاکی از مواجه بودن با خطر مورد حمله قرار گرفتن بر سر برنامه اتمی مورد اختلاف خود را بی اساس دانسته بود.

ايرنا، خبرگزاری رسمی ايران اظهارات منوچهر متکی وزير امورخارجه را نقل کرد که گفته است رژيم صهيونيست در اسرائيل، و آمريکا، توانائی ورود به آنچه را که وی بحرانی ديگر ناميد ندارند.

در همين حال غلامحسين الهام سخنگوی دولت هرگونه حمله ای به ايران را ديوانگی و حماقت توصيف کرده است.

اين اظهار نظرها به فاصله چند روز پس از آن مطرح ميشود که آزمايش های موشکی جمهوری اسلامی ايران تشنج ها و نگرانی های راجع به فعاليت های اتمی تهران را تشديد کرد.

اتحاديه اروپا روز جمعه در اعلاميه ای ضمن ابراز نگرانی در مورد آزمايش ها از تهران خواست اختلاف بر سر برنامه اتمی خود را از طريق گفتگو حل و فصل کند. اتحاديه اروپا ميگويد آزمايش های موشکی فقط نگرانی های جامعه بين المللی را بيشتر ميکند.

جمهوری اسلامی ايران ميگويد سعيد جليلی مذاکره کننده ارشد اتمی اش هفته آينده برای مذاکره با خاويه سولانا مسئول سياست خارجی آتحاديه اروپا ملاقات ميکند.

XS
SM
MD
LG