لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۹

رايس: آمريکا مصمم است به مردم ايران نزديک شود


کاندوليزا رايس وزير امور خارجه ايالات متحده گفت که آمريکا مصمم است با وجود مناقشه با تهران برسر جاه طلبی های هسته ای جمهوری اسلامی، به مردم ايران نزديک شود.

به گزارش خبرگزاری رويتر رايس در پاسخ به سؤال خبرنگاران در اين خصوص که آيا واشنگتن در حال بررسی استقرار ديپلماتهای آمريکايی در دفتر حفاظت از منافع اين کشور در ايران است اين مطلب را بيان کرد. روزنامه واشنگتن نوشته بود که مقامات بلندپايۀ وزارت خارجه آمريکا درحال بررسی اين پيشنهاد هستند که يک دفتر حافظ منافع مانند آنچه از سال ۱۹۷۷ در هاوانا فعال است در ايران راه بيندازند. بر اساس اين گزارش، اين اقدام به معنای برقراری روابط کامل ديپلماتيک نيست، اما اين دفتر ميتواند برای سفر به ايالات متحده ويزا صادر کند.

روز دوشنبه نيز روزنامۀ واشنگتن تايمز در اين زمينه مقاله ای چاپ کرده است. کاندوليزا رايس در ادامه گفت که سياست آمريکا در خصوص ايران مشخص است و اين کشور مدتهاست که ميکوشد از راههای مختلف به مردم ايران نزديک شود.

رايس با اشاره به اينکه در حال حاضر ايرانيان ميتوانند با سفر به دوبی ويزای آمريکا را دريافت کنند اما اين کار برای آنها مشکل است، افزود: «ما خواهان سفر شمار بيشتری از ايرانيها به آمريکا هستيم و از تبادلات فرهنگی مثل ديدار هنرمندان و ورزشکاران حمايت ميکنيم.

XS
SM
MD
LG