لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۵

حسينی: تهديد بوش تاثيری بر برنامه های اتمی تهران نخواهد داشت


سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران می گويد تهديد رييس جمهوری آمريکا برای دست زدن به يک اقدام نظامی عليه تهران، بر برنامه های اتمی تهران تاثير نخواهد داشت.

محمد علی حسينی امروز (پنجشنبه) طی انتشار بيانيه ای گفته های پرزيدنت بوش را «غير مسئولانه» توصيف کرد و او را به داشتن «برداشت و نگرشی يک جانبه و متکبرانه» متهم نمود.

پرزيدنت بوش ديروز در آلمان گفت تمام گزينه ها، از جمله اقدام نظامی، بعنوان راهی برای وادار ساختن جمهوری اسلامی به رها کردن برنامه اتمی اش بررسی می شود.

آقای بوش اضافه کرد، البته او ترجيح می دهد برای مقابله با وضعيت ايران از ديپلماسی استفاده کند.

واشنگتن و متحدانش جمهوری اسلامی را به کوشش برای ساختن بمب اتمی متهم می کنند. جمهوری اسلامی ايران اين اتهام را رد می کند.

قرار است خاوير سولانا، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا، روز شنبه آينده برای ارائه بسته مشوق های جديد به تهران برود.

رسانه های ايران در اين هفته گزارش دادند که دولت برای حفاظت از دارائی های خارجی خود در برابر تحريم های سخت تر، انتقال آنها از بانکهای اروپائی به بانکهای آسيائی را آغاز کرده است.

محسن طلائی، معاون وزارت خارجه جمهوری اسلامی در امور اقتصادی، گفت ايران برای افزايش امنيت کشور طلا و اوراق بهادار می خرد.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان ديروز (چهار شنبه) در جريان ملاقات با پرزيدنت بوش گفت اگر ايران به تعهدات خود نسبت به سازمان ملل متحد عمل نکند، او از برقراری تحريم های سخت تر حمايت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG