لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۹

اتحاديه اروپا و آمريکا آماده هستند تحريمها عليه ايران را با اقدامات اضافی اجرا کنند


اتحادیه اروپا و ایالات متحده موافقت کرده اند درصورت خودداری دولت ایران از متوقف ساختن کامل و قابل تایید فعالیت های غنی سازی و پردازش اورانیوم، آنگونه که شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست کرده است، ممکن است وضع تحریم های اضافی لازم شود.

در اعلامیه مشترکی که روز ۱۰ ژوئن، در پایان اجلاس رهبران ایالات متحده و اتحادیه اروپا در اسلووانی انتشار یافت گفته می شد اتحادیه اروپا و ایالات متحده تحریم های فعلی شورای امنیت سازمان مل متحد را که علیه ایران را که بدلیل خودداری از رعایت قطعنامه های شورای امنیت وضع شده، کاملا و بگونه ای کار ساز اجرا خواهند کرد. اعلامیه همچنین می گفت اتحادیه اروپا و آمريکا آماده هستند تحریم ها را با اقدامات اضافی اجرا کنند.

پرزیدنت بوش در یک کنفرانس خبری همراه با رهبران اتحادیه اروپا گفت اروپا و ایالات متحده پیامی روشن به حکام ایران می فرستند:
**** و آن این است که ما به منزوی ساختن شما و همکاری در اجرای تحریم ها ادامه خواهیم داد. و اگر شما به رد درخواستهای درست جهان آزاد که رها کردن برنامه غنی سازی اورانیوم است ادامه دهید، ما در صورتی که لازم شود تحریم های جدیدی وضع خواهیم کرد.

آقای بوش گفت : حکام ایران با یک پرسش اساسی روبرو هستند:
**** آیا آنها اساسا با گفتن این حرف که برای ما آنچه جهان می گوید مهم نیست، می خواهند به محروم ساختن مردم ایران از یک آینده روشن ادامه دهند؟

پرزیدنت بوش گفت: ایران با تسلیحات اتمی خطری باورنکردنی برای صلح جهان خواهد بود. او به سخنان تهدید کننده محمود احمدی نژاد که گفته است اسرائيل باید از روی نقشه حذف شود اشاره کرد و گفت:
**** اگر شما در اسرائل می بودید، اگر رهبری در محله شما اعلام می کرد که مایل است شما را از بین ببرد ، نیز ناراحت می شدید. و یک روش مطمئن برای رسیدن به این هدف از طریق تولید اسلحه اتمی است. بنابراین، اینک زمان آن است که همه ما برای متوقف ساختن آنها ، یعنی حکام ایران ، با یکدیگر همکاری کنیم.

پرزیدنت بوش گفت: اگر حکام ایران به اسلحه اتمی دست پیدا کنند، جهان آزاد خواهد گفت؛ چرا ما بموقع، پیش از این که آنها آنرا تولید کنند، کاری انجام ندادیم.؟

آقای بوش گفت: وقت آن رسیده است که از یک دیپلماسی نیرومند استفاده شود.

XS
SM
MD
LG