لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۹

انصراف اسرائيل از هجوم نظامی عليه ستيزه گران فلسطينی در نوار غزه


اسرائيل می گوید از دست زدن به یک هجوم نظامی علیه ستیزه گران فلسطینی در نوار غزه منصرف شده است و می خواهد فرصت بیشتری به کوشش های صلحجویانه بدهد. مقامات می گویند کابینه امنیتی اسرائيل روز چهارشنبه تصمیم گرفت به حمایت از تلاش های مصر برای میانجیگری و ترک مخاصمه با ستیزه گران حماس که نوار غزه را در کنترل خود دارند، ادامه دهد.

یک سخنگوی اسرائيلی می گوید کابینه امنیتی همچنین به ارتش دستور داده است آماده شدن برای عملیات عمده ای در غزه در صورت شکست کوشش های ترک مخاصمه را دنبال کند. مصر ماهها سعی کرده است برای برقراری آتش بس بین اسرائيل و گروه های ستیزه گر در غزه میانجیگری کند.

سخنگوی حماس گفته های مقام اسرائيلی را رد کرد و گفت اسرائيل در دستیابی به صلح جدی نیست.

در این میان، مسئولان پزشکی فلسطینی و نیروهای اسرائيلی گفتند نیروهای اسرائيلی روز چهارشنبه در عملیاتی علیه ستیزه گران، چهار فلسطینی، از جمله یک دختر و یک جنگجوی حماس را در غزه کشتند. یک اسرائيلی نیر در برخورد یک خمپاره فلسطینی به یک مزرعه اشتراکی اسرائيل مجروح شد.

منابع پزشکی فلسطینی می گویند در برخورد یک گلوله تانک اسرائيل به خانه ای در نزدیکی خان یونس در جنوب غزه، دختری جانسپرد و دو خویشاوند او مجروح شدند. بگفته آنها، سربازان اسرائيلی در همان ناحیه یک ستیزه گر حماس و مرد دیگری را کشتند. ارتش اسرائيل می گوید ستیزه گران فلسطینی که سعی داشتند راکت هایی بداخل اسرائيل پرتاب کنند، هدف بودند. چهارمین فلسطینی در یک حمله هوائی اسرائيل در شمال غزه، که در پی حمله خمپاره ای به کیبوتز اسرائيلی صورت گرفت، کشته شد.

در این میان، ملک عبدالله پادشاه اردن روز چهارشنبه به اسرائيل علیه یک حمله تمام عیار به غزه هشدار داد و گفت چنین عملیاتی امنیت و ثبات خاورمیانه را بخطر می اندازد و به کوشش های صلح اسرائيل و اعراب صدمه می زند.

XS
SM
MD
LG