لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۲

اسرائيل تهديد يک وزير در مورد حمله به ايران را غيرمسئولانه توصيف کرد


مقامات اسرائيلی خود را از نظرات يک وزير کابينه که گفته است حمله اسرائيل به تاسيسات اتمی جمهوری ايران اجتناب ناپذير است دور نگاه ميدارند.

يک روزنامه اسرائيلی اظهارات شائول موفاض وزير حمل و نقل را نقل کرده بود که گفته است تحريم های سازمان ملل متحد در متوقف ساختن برنامه اتمی سئوال برانگيز جمهوری اسلامی ايران موثر نبوده و اوضاع سرانجام به حمله ای به ايران منجر ميشود.

مقامات دفاعی اسرائيل امروز، يکشنبه، اين نظرات را نظراتی غير مسئولانه توصيف کردند که متقاعد ساختن قدرت ها را برای تشديد تحريم ها دشوار ميکند.

متان ويلانائی معاون وزارت دفاع گفت آقای موفاض ميخواهد در جريان تلاش برای جايگزينی اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل، که ممکن است يک ماجرای فساد وی را مجبور به کناره گيری کند، چهره ای سرسخت از خود نشان دهد.

نمايندگی جمهوری اسلامی ايران در سازمان ملل متحد در نامه ای برای بان کی مون دبيرکل سازمان ملل متحد به اظهارات آقای موفاض اعتراض کرده است.

آمريکا و متحدانش تهران را به تلاش برای توليد تسليحات اتمی متهم کرده اند. تهران ميگويد برنامه اتمی اش برای مقاصد صلح آميز است.

اسرائيل معتقد است جمهوری اسلامی ايران تا دو سال ديگر قادر به ساختن بمب اتمی ميشود و ميگويد مسلح شدن آن به تسليحات اتمی تهديدی عليه موجوديت اسرائيل است.

جمهوری اسلامی ايران در عين حال سرگرم توليد و تکميل موشک های دوربرد است.

XS
SM
MD
LG