لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۱

حزب اپوزيسيون زيمبابوه از توقيف رهبر وکانديدای خود درانتخابات رياست جمهوری خبرميدهد


حزب اصلی اپوزيسيون زيمبابوه ميگويد مورگان چانگرای، رهبر آن حزب و کانديدای رياست جمهوری، توسط پليس بازداشت شده است. به گفته سخنگوی جبهه اصلاحات دمکراتيک، پليس آقای چانگرای را امروز، چهارشنبه، ضمن متوقف کردن اتوموبيل حامل او در يک راه بندان، توقيف کرد. آقای چانگرای و همراهانش به يک پاسگاه پليس در لوپين واقع در شمال بولاوايو برده شدند.

ديروز سازمانهای امداد بين المللی گفته بودند دولت زيمبابوه به بعضی از آنها دستور داده است برای فعاليت هائی سياسی که به آنها نسبت داده ميشود کارشان را متوقف کنند.

سخنگوی گروه بين المللی امدادگر موسوم به کاره به صدای آمريکا گفت دولت بعضی از کاکنان اين گروه را به پخش بروشورهای اپوزيسيون متهم کرده است. وی اين اتهام را رد کرد و گفت سياست اين گروه قويا عليه هرگونه فعاليت سياسی است .

در واشنگتن دانا پرينو سخنگوی کاخ سفيد از دولت زيمابوه خواستار لغو دستور توقف امور خيريه شد و گفت اين اقدام مظهری از بی تفاوتی سنگدلانه دولت نسبت مردم است.

زيمبابوه برای دور دوم رقابت ميان رابرت موگابه رئيس جمهوری کنونی و آقای چانگرای در انتخابات رياست جمهوری آماده ميشود، که قرار است روز بيست و هفتم ژوئن برگزار شود.

XS
SM
MD
LG