لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۶

بوش دستيابی جمهوری اسلامی ايران به تسليحات اتمی را خيانتی به نسل های آتی دانست


پرزيدنت بوش هشدار داده است که اگر گذاشته شود جمهوری اسلامی ايران تسليحات اتمی کسب کند ، چنين عملی به گفته وی، خيانتی نابخشودنی به نسل های آينده خواهد بود.

پرزيدنت بوش در يک سخنرانی که برای ايراد در جلسه امروز کنست، پارلمان اسرائيل، تدارک ديده شده بود گفت جهان بايد بخاطر صلح نگذارد جمهوری اسلامی ايران به تسليحات اتمی دسترسی پيدا کند.

جمهوری اسلامی ايران ميگويد برنامه اتمی اش برای توليد برق است، نه تسليحات اتمی.

پرزيدنت بوش جمهوری اسلامی ايران را بانی هادی ترور در جهان شناخت.

پرزيدنت بوش همچنين گفت آمريکا و اسرائيل اتحادی ناشکستنی دارند.

پرزيدنت بوش اين استدلال را رد کرد که اگر واشنگتن مناسبات با دولت يهودی را قطع کند تمامی مشکلاتش در خاورميانه برطرف ميشود.

پرزيدنت بوش گفت گروههای افراطی اسلامی القاعده، حزب الله و حماس شکست ميخورند زيرا به گفته او مسلمانان در سراسر خاورميانه به بی انصافی آرمانهای آنان پی خواهند برد.

پرزيدنت بوش همچنين از اسرائيلی ها و فلسطينيان خواست بر اختلافاتشان فائق شوند و تا پايان سال برای صلح به توافق برسند.

پرزيدنت بوش امروز پيش از ايراد سخنرانی اش در پارلمان اسرائيل از يک قلعه عهد امپراطوری روم ، موسوم به مساسادا ، که مشرف بر بحرالميت است ، ديدن کرد. حدود دو هزار سال پيش ، يهوديان شورشی، کشتن خود را در اين قلعه به بردگی در امپراطوری روم ، ترجيح دادند.

پرزيدنت بوش از اسرائيل به عربستان سعودی خواهد رفت و با ملک عبدالله پادشاه آن کشور در باره بازار جهانی نفت گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد.

پرزيدنت بوش همچنين به مصر مسافرت ميکند و در آنجا با حسنی مبارک رئيس جمهوری مصر، محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطينی، و ملک عبدالله پادشاه اردن گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG