لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۳

فرمانده نیروی هوائی روسیه می گوید هواپیماهای ناتو مقررات ایمنی را نادیده می گیرند


فرمانده نیروی هوائی روسیه می گوید هواپیماهای ناتو به بمب افکن های روسیه که ماموریت های پروازی در آسمان اقیانوس قطب شمال انجام می دهند، بگونه ای خطرناک نزدیک می شوند.

ژنرال آلکساندر زلین روز شنبه به رسانه های روسیه گفت هواپیماهای اف- 15، اف- 16، و اف- 22، بسیار نزدیک پرواز می کنند و مقررات ایمنی را نادیده می گیرند. وی اظهار داشت اینگونه مانورهای خطرناک معیارهای بین المللی هوانوردی را نقض می کند.

خبرگزاری اینترفکس بنقل از زلین می گوید هواپیماهای ناتو به بمب اندازهای دورپرواز روسیه بر فرار مناطق بی طرف " حمله" می کنند و او این موضوع را جدی می گیرد. زلین گفت خلبانان روسیه برای نبرد آموزش می بیند و چگونگی مقابله با هواپیماهای مهاجم دشمن را تمرین می کنند، در عین حال خویشتنداری بکار می برند.

روسیه نیز به نقض معیارهای هوانوردی متهم شده است. در ماه مارس، هواپیماهای روسیه بر فراز آبهای بین المللی در نزدیکی ساحل امریکا در آلاسکا بپرواز در آمدند. و دو بار، در اوائل سال جاری، به ناوهای هواپیما بر امریکا در اقیانوس کبیر نزدیک شدند.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری سابق روسیه سال پیش دستور داد پروازهای دور برد دوره اتحاد شوروی از سرگرفته شود.

از آن هنگام، هواپیماهای امریکائی و اروپایی منظما بمب افکن های روسیه را که نزدیک به منطقه ناتو یا کشتی های نیروی دریایی پرواز می کنند، دنبال کرده اند.

XS
SM
MD
LG