لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۰

نيروهای عراقی ۴۲ دانشجوی به گروگان گرفته شده در نزديکی موصل را آزاد کردند


مقامات عراقی از آزاد شدن چهل و دو دانشجوئی خبر ميدهند که امروز، يکشنبه، در نزديکی شهر شمالی موصل به گروگان گرفته شده بودند.پليس ميگويد دانشجويان سرنشينان يکی از دو اتوبوسی بودند که افراد مسلح ناشناس در يک روستای جنوب موصل به آنها حمله کردند. يکی از اين دو اتوبوس توانسته بود ازصحنه حمله فرار کند.

سرتيپ خالد عبدالستار يکی از سخنگويان امور امنيتی در موصل ميگويد دانشجويان پس از عملياتی که توسط نيروهای امنيتی انجام گرفت آزاد شدند.

در همين حال پليس از کشته شدن پنج نفر و مجروح شدن هفده نفر ديگر در زدوخوردهای ديشب ارتش آمريکا و افراد مسلح در نزديکی شهرک صدر بغداد خبر داده است. مقامات، امروز، يکشنبه، گزارشی حاوی جزئيات ارائه ندادند اما گفتند زنان و کودکان نيز جزو مجروحين هستند. ارتش آمريکا در باره زدوخوردها اظهار نظر نکرده است.

شورای ملی وحدت سياسی عراق ديشب اعلاميه ای صادر کرد که از شبه نظاميان ميخواهد تسليحات خود را به دولت تحويل بدهند و متفرق شوند. اين شورا متشکل از رئيس جمهوری، نخست وزير، و رهبران فراکسيونهای حزبی در پارلمان عراق است. اين خواست در واکنش به زدوخوردهای اخير ميان نيروهای امنيتی عراق و ستيزه گران پيرو مقتدا صدر روحانی افراطی شيعه ارائه شد، که کشته شدن صدها نفر در بصره و شهرک صدر بغداد را در پی داشت.

XS
SM
MD
LG