لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۳

رئيس جمهوری آرژانتين از کشاورزان خواست به اعتصاب ۱۹روزه خود خاتمه دهند


کريستينا فرناندز، رئيس جمهوری آرژانتين، ديروز (دوشنبه) از کشاورزان آن کشور خواست به اعتصاب ۱۹ روزه خود خاتمه دهند. اما برغم درخواست فرناندز، رهبران کشاورزان اعتصابی اعلام کردند بدليل آنکه امتيازات ارائه شده از سوی رئيس جمهوری آن کشور کافی نيست به اعتصاب خود حداقل تا روز چهارشنبه ادامه خواهند داد.

صادرات سويا، گوشت، و گندم آن کشور بدليل اعتصاب متوقف شده و فروشگاهها از گوشت مرغ و ديگر مواد غذائی کاملاً خالی شده اند.

دولت آرژانتين در ماه گذشته ماليات اقلام صادراتی از قبيل سويا را از 35 در صد به 45 درصد افزايش داد. فرناندز علت اين افزايش را مهار تورم ذکر کرد که از مرز 9 درصد در سال گذشته و به 15 درصد رسيده است. از طرف ديگر پيشنهاد دولت در پرداخت سوبسيد حمل و نقل به کشاورزان مناطق دوردست و اعطای تسهيلات اعتباری از نظر کشاورزان در شرائط افزايش ماليات صادرات امتيازات قابل قبولی نيست و آنها خواستار امتيازات بيشتری هستند.

کشاورزان اعتصابی تمام جاده های اصلی تردد مواد غذائی را مسدود کرده اند، اما ديروز مجبور شدند جاده های منتهی به خاک برزيل و اوروگوئه را برای يک نوبت باز نگاهدارند.

اگرچه تا کنون تنشهائی مابين کشاورزان اعتصابی و پليس ضد شورش رخ داده است، اما رهبران اعتصابی اعلام کرده اند که همچنان به بسته نگاهداشتن جاده ها ادامه خواهند داد.

اعتصاب کشاورزان آرژانتين برای رئيس جمهوری آرژانتين بزرگترين چالش پس از به قدرت رسيدن در ماه دسامبر سال گذشته بوده است.

XS
SM
MD
LG