لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۳

رايس خواستار اقدامات معنی دار برای کمک به فلسطينيان شد


کاندوليزا رايس، وزير امور خارجه آمريکا، مجددا از اسرائيل خواستار برداشتن گام های معنی دار و جدی در جهت بهبود بخشيدن به زندگی فلسطينيان در کرانه باختری شد.

رايس امروز (يکشنبه) به خبرنگاران در اورشليم گفت اميدوار است اسرائيليان و فلسطينيان بتوانند با ياری يکديگر هم وضعيت امنيتی اسرائيل را ارتقا بخشند و هم در جهت بهبود وضع معيشتی فلسطينيان گام بردارند.

رايس که هم اکنون برای پيشبرد مذاکرات صلح اسرائيل و فلسطينيان در خارميانه بسر می برد، اين سخنان را در طی يک نشست خبری مشترک با وزير امور خارجه اسرائيل، تزيپی ليونی، ابراز کرد.

ليونی گفت اسرائيل آماده است تا هرچه بتواند برای بهتر شدن زندگی فلسطينيان انجام دهد. وی گفت اما اين تلاش ها نبايد بر امنيت اسرائيل اثرگذار باشد.

انتظار می رود رايس امروز بعد از ظهر و فردا با ساير مقامات ارشد اسرائيل و فلسطينيان ديدار کند، ليکن انتظار نمی رود اين ديدارها تبديل به نقطه عطفی بشود.

رايس ديروز با اهود اولمرت، نخست وزير اسرائيل، ديدار کرد. وی در طول پروازش به تل آويو به خبرنگاران می گفت در ضمن صحبت هايش از اسرائيل خواهد خواست تا از محدوديت هايی که بر فلسطينيان در کرانه باختری اعمال می شود بکاهد.

رايس درحال رايزنی است تا پيش از آنکه پرزيدنت بوش در ژانويه سال ۲۰۰۹ کاخ سفيد را ترک کند دستيابی به هدف پيمان صلح محقق گردد.

بدليل ادامه حملات موشکی فلسطينيان نوار غزه به اسرائيل و همچنين ادامه توسعه شهرک سازی توسط اسرائيل در کرانه باختری و اورشليم شرقی مذاکرت صلح به تاخير افتاده است.

XS
SM
MD
LG