لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۴

چند خبر کوتاه از جهان سينما


کارگردان «بيمار انگليسی» در گذشت
آنتونی مينگلا، کارگردان شهير بريتانيايی که در سال ۱۹۹۷ برای کارگردانی فيلم سينمايی «بيمار انگليسی» برنده جايزه اسکار بهترين کارگردان شده بود، صبح روز سه‌شنبه ۲۸اسفندماه در سن ۵۴ سالگی بر اثر خونريزی شديد در بيمارستانی در غرب لندن درگذشت. از جمله فيلم ها ی مطرح آنتونی مينگلا می توان به «آقای ريپلی بااستعداد»، «کوهستان سرد»، و بيمار انگليسی اشاره کرد.

کارشناس امور سينما: سينمای ايران در سال گذشته توفيقی در بازارهای بين‌المللی نداشت
محمد اطبايی، کارشناس امور بين‌المللی سينما، در گفت‌وگو با خبرگزاری های داخلی ايران و در ارزيابی حضور بين‌المللی سينمای ايران در سال ۸۶ اظهار داشت که سينمای ايران در سال گذشته توفيقی در بازارهای بين‌المللی نداشت. وی حضور کم ‌رنگ سينمای ايران را علاوه بر مشکل کيفيت متوجه مسايل سياسی نيز دانست، و گفت که اکثر فيلم‌های ايرانی به صورت غيرحرفه‌ای و معمولا در روزهای آخر به جشنواره ها ارايه می ‌شوند و طبيعتا فضای کم ‌تری برای انتخاب در اختيار دارند.

داوود اسدی، بازيگر سينما و تلويزيون، در سن ۳۸ سالگی بر اثر سکته قلبی در گذشت
داوود اسدی، بازيگر سينما و تلويزيون، در سن ۳۸ سالگی بر اثر سکته قلبی در گذشت. آقای اسدی که پس از بازی در مجموعه‌ تلويزيونی «ساعت خوش» به چهره‌ای شناخته شده برای بسياری از بينندگان تلويزيونی در ايران تبديل شده بود، طی سال‌های اخير کمتر به ايفای نقش در سريال‌ها پرداخت. آخرين کار اسدی بازی در مجموعه «تلفن همراه» به کارگردانی مسعود تکاور بود.

XS
SM
MD
LG