لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۹

با وجود افزايش قيمت نفت، گرانی در ايران ادامه دارد


بنا به گزارش سايت خبری روزآنلاين، مسعود ميرکاظمی وزير بازرگانی دولت محمود احمدی نژاد، خاطرنشان کرده است عيد امسال از ايامی است که افزايشی در عوامل توليد نخواهيم داشت و بازار کاملا قابل کنترل و تنظيم است.

بنا بر اين گزارش وزير بازرگانی جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته در حالی اين سخنان را بر زبان رانده است که در آخرين روزهای سال ۱۳۸۶ افزايش بی رويه قيمت اقلامِ مورد نياز مردم مشکلات زيادی ايجاد کرده است.

اين گزارش می افزايد واقعيت اين است که بر خلاف نظر وزير بازرگانی اين روزها تقريبا همه کسانی که برای خريدهای معمول ِ پايان سالِ خود به بازار و مراکز فروش کالاها مراجعه کردند با گرانی بی سابقه ايی روبرو شدند.

بر اساس اين گزارش، موج جديد گرانی ها در حالی هر روز بيش از روز قبل خود را بر زندگی روزمره مردم تحميل می کند که پيش از اين محمود احمدی نژاد رييس جمهوری ايران گرانی را دروغ رسانه ايی خوانده و گفته بود گرانی جنگ روانی است که مطبوعات و مخالفان راه انداخته اند. خبرگزاريهای ايران گزارش می دهند امسال در آستانه عيد نوروز قيمتها حداقل نسبت به سال گذشته سی درصد افزايش يافته و نظارت دولت در اين خصوص ضعيف است.

افزايش قيمت نفت

در همين حال، وزير نفت جمهوری اسلامی ايران در گفتگويی با تلويزيون دولتی ايران درآمد آن کشور از محل فروش نفت خام در سال ۱۳۸۶ را هفتاد ميليارد دلار عنوان کرد.

بنا به گفته وزير نفت جمهوری اسلامی توليد نفت ايران در سال گذشته چهار ميليون و ۲۱۰ هزار بشکه بوده است. به گفته شرکت ملی نفت ايران در حال حاضر قيمت نفت خام سنگينِ ايران به طور ميانگين بشکه ايی ۹۸ دلار و ۴۸ سنت به فروش ميرسد.

در خبری ديگر حال محمد رضا عارف معاون اول رييس جمهوری پيشينِ ايران مقامهای ارشد کابينه دولت نهم را پيرامون بررسی واقعی دستاوردهای دولت خاتمی و احمدی نژاد به مناظره دعوت کرد.

وی با ابراز اميدواری از اينکه راديو و تلويزيون دولتی ايران بتوانند زمينه مناظره ميان مقامهای ارشد دولت های خاتمی و احمدی نژاد را فراهم کنند خاطرنشان کرده است که انجام مناظره ميان مديران ارشد ِ دو دولت باعث خواهد شد مردم متوجه شوند کدام دولت بيشتر در زمينه هسته ايی اقتصادی و فرهنگی فعاليت و موفقيت داشته است.

XS
SM
MD
LG