لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۶

انفجار انتحاری عليه سربازان آمريکائی در کابل به کشته شدن غيرنظاميان منجر شد


مقامات افغان و ائتلاف ميگويند يک بمب گذار انتحاری در جريان حمله به يک کاروان حامل سربازان آمريکائی در کابل ، شش غير نظامی را کشت، و سی و پنج نفر را مجروح کرد. به گفته مقامات، درحمله امروز، پنجشنبه، چهار سرباز آمريکائی که در اين کاروان بودند، فقط جراحاتی سطحی برداشتند. بمب به دو وسيله نقليه زرهی ائتلاف و چند اتومبويل ديگر در جاده نزديک به فرودگاه آسيب رساند. طالبان مسئوليت انفجار را برعهده گرفت.

در همين حال پاکستان عليه نيروهای ائتلاف در افغانستان در واکنش به يک حمله مرزی که به کشته شدن دو زن و دو کودک منجر شد بشدت اعتراض کرده است. يک سخنگوی ائتلاف شليک روز شنبه تجهيزات انفجاری هدايت شونده هوشمند به پاکستان را تائيد کرد . وی گفت ستيزه گران مستقر در يک و نيم کيلومتری مرز پاکستان با افغانستان هدف گرفته شده بودند.

در گزارشی جداگانه مقامات افغان از کشته شدن سه پلطس لفغان و مجروح شدن چهار نفر ديگر در انفجار يک بمب جاده ای در ولايت وردک در جنوب غربی کابل خبر داده اند.

در ولايت نيمروز در جنوب غربی افغانستان نيز والی ايالت گفت در حملات هوائی نيروهای بين المللی و افغان در اين هفته چهل و يک ستيزه گر طالبان کشته شدند. تئتلاف تحت رهبری آمريکا اين خبر را تائيد نکرده است.

XS
SM
MD
LG