لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ایران ۲۳:۲۹

اوباما در می سی سی پی برنده شد و از نظر حمايت نمايندگان فاصله با کلينتون را بيشترکرد


باراک اوباما سناتور ايلينويز، در رقابت های مقدماتی برای کسب کانديدائی حزب دمکرات در انتخابات رياست جمهوری آمريکا، در ايالت می سی سی پی بر رقيب خود، هيلاری کلينتون، سناتور نيويورک پيروز شد، و در آستانه رقابت مهم ماه آينده در ايالت پنسليوانيا، که تعداد نمايندگانش زياد است، فاصله و پيشتازی خود را بيشتر کرده است.

نتايج حاصل از شمارش آرا در می سی سی پی از پيروزی شصت درصدی آقای اوباما برخانم کلينتون حکايت دارد، که سی و نه درصد آرا را کسب کرده است. از سی و سه نماينده ای که ايالت می سی سی پی در کنوانسيون حزب دمکرات دارد، انتظار ميرود آقای اوباما حمايت هفده نماينده را کسب کند.

آقای اوباما روز سه شنبه در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی سی ان ان گفت انتظار دارد دمکرات ها عليه سناتور جان مک کين ، که کانديدای جمهوريخواهان تلقی ميشود، و به گفته آقای اوباما سياست های پرزيدنت بوش را ادامه خواهد داد، تجهيز شوند.

رقابت عمده بعدی روز بيست و دوم آوريل در ايالت پنسيلوانيا خواهد بود که در کنوانسيون صد و پنجاه و هشت نماينده خواهد داشت. نظر سنجی های اخير نشان ميدهد که خانم کلينتون در اين ايالت ممکن است اندکی از آقای اوباما جلوتر بيفتد.

آقای اوباما هفته گذشته برنده انجمن های حزبی ايالت ويامين شد، و قريب صد نماينده از خانم کلينتون جلوتر است. خانم کلينتون در انتخابات مهم مقدماتی هفته گذشته تگزاس برنده شد، اما آقای اوباما نيز برنده انجمن های حزبی آن ايالت شد، که عصر همانروز انجام گرفت.

در اردوگاه جمهوريخواهان، ميت رامنی فرماندار پيشين ايالت ماساچوست روز سه شنبه گفت اگر سناتور مک کين از وی بخواهد حاضر است متقاضی کانديدائی معاونت رياست جمهوری شود. آقای رامنی در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی فاکس گفت همراهی با سناتور مک کين مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری آمريکا برای وی مايه افتخار است.

آقای رامنی در عين حال پيش بينی کرد که آقای اوباما برنده دمکرات ها در رقابت برای کانديدائی اين حزب خواهد بود.

XS
SM
MD
LG