لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۱

رئيس ستاد ارتش ايالات متحده به پاکستان رفت


رئيس ستاد ارتش ايالات متحده در سفر خود به پاکستان با پرويز مشرف، رئيس جمهوری پاکستان، به گفتگو نشست. اين دومين سفر درياسالار، مايک مولن، به پاکستان در طی يک ماه است و نشان از نگرانی ايالات متحده از افزايش عمليات شورشيان القاعده و طالبان در نواحی قبيله نشين پاکستان و در نزديکی مرز با افغانستان دارد.

مايک مولن ماه گذشته پس از اولين ديدار از پاکستان ابراز داشت خطر اسلامگرايی افراطی در پاکستان افزايش يافته و رهبران آن کشور از چالش هايی که فرا روی ملت پاکستان قرار دارد آگاهند.

درياسالار مايک مولن ديروز (سه شنبه) پس از ورود به اسلام آباد ابتدا با ژنرال اشفق کيانی همتای پاکستانی خود و سپس پرويز مشرف ملاقات کرد.

احتمال می رود هدف از اين گفتگو ها بررسی اعزام ۲۲ پرسنل آمريکايی برای آموزش مبارزه با شورشيان و شيوه های جمع آوری اطلاعات به ماموران مرزی پاکستان باشد. آموزش ماموران مرزی پاکستان، که در اواخر سال جاری انجام خواهد شد، آنان را به همکاری با نيرو های ايالات متحده و سازمان پيمان آتلانتيک شمالی (ناتو) در افغانستان قادر خواهد ساخت.

پرسنل ايالات متحده قبل از ماه اکتبر وارد پاکستان خواهند شد و انتظار می رود آموزش ۸۵۰۰ نفر از نيروهای مرزی پاکستان دو سال به طول انجامد.

XS
SM
MD
LG