لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۴

ضارب رئيس جمهوری تيمور شرقی خود را تسليم پليس کرد


مردی که گفته می شود ماه پيش با حمله مسلحانه به رئيس جمهوری تيمور شرقی، وی را زخمی و روانه بيمارستان کرد امروز بازداشت شد.

آمارو دو کاستا، با نام مستعار سوسار، اواخر ديروز (شنبه) بدون مقاومت در برابر پليس تسليم شد. به گفته مسئول پليس شهر ديلی، پايتخت تيمور شرقی، وی دو قبضه تفنگ خودکار و مقداری مهمات را نيز به پليس تحويل داده است.

سوسار در کنفرانس خبری که پس از بازداشت او برگزار شد، گفت، «تسليم شدم، زيرا می خواهم اين کشور به ثبات برسد. اگر تسليم نمی شدم اين کشور هرگز به راه توسعه نمی افتاد. می خواهم اوضاع کشور با ثبات باشد و در آرامش زندگی کند.»

سوسار، که پيشتر مامور پليس بوده است، روز ۲۲ بهمن ماه بنا به گفته شاهدان، به سوی خوزه راموس هورتا، رئيس جمهوری، تيراندازی کرد.

مسئول پليس، در اين کنفرانس از مردم خواست در امر دستگيری بقيه دست اندرکاران ترور رئيس جمهوری، پليس را ياری کنند. وی گفت، «ما هنوز هم به آنها فرصت می دهيم با تماس با ما و يا با رهبران حکومتی خودرا تسليم کنند . اين بهترين راه حل است.»

نخست وزير تيمور شرقی درآن تير اندازی زخمی نشد، اما رئيس جمهوری که بشدت زخمی شده بود به بيمارستانی در استراليا انتقال يافت و مورد عمل جراحی قرار گرفت. گفته می شود حال وی رضايت بخش است.

XS
SM
MD
LG