لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۰

پرزيدنت بوش ميگويد انتخابات پاکستان را يک پيروزی در جنگ با ترور می بيند


پرزيدنت بوش ميگويد انتخابات پارلمانی اخير پاکستان را يک پيروزی در جنگ با ترور تلقی ميکند، و افزود که اميدوار است دولت جديد پاکستان به اتحاد خود با آمريکا ادامه دهد.

پرزيدنت بوش اين نظر را امروز، چهارشنبه، در پاسخ به سئوال يک خبرنگار در جريان سفر به کشور آفريقائی غنا ارائه داد.

پرزيدنت بوش گفت به رغم شکست حزب پرويز مشرف در انتخابات روز دوشنبه وی خشنود است که آقای مشرف به وعده ای که داده بود عمل کرد و با کنار گذاشتن حکومت اضطراری، انتخاباتی آزاد را انجام داد .

پرزيدنت بوش گفت پاکستان و آمريکا در مقابله با خشونت افراطيون نفعی مشترک دارند.

پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان ميگويد کشورش به يک ائتلاف هماهنگ و وحدت در دولت نياز دارد. آقای مشرف اين خواست را امروز در واکنش به انتخاباتی پارلمانی مطرح ساخت که به پيروزی احزاب مخالف و شکست حزب او منجر شد.

آقای مشرف به روزنامه وال استريت جورنال گفت دولت وی بايد مسيری را طی کند که به استقرار يک دولت با ثبات در پاکستان منجر شود.

حزب اپوزيسيون تحت رهبری نواز شريف نخست وزير پيشين، و نيز حزب اپوزيسيون بی نظير بوتو نخست وزير فقيد ، در انتخابات پارلمانی دوشنبه به مراتب بيش از حزب آقای مشرف کرسی کسب کرده اند.

آقای شريف ديروز مجددا خواستار استعفای آقای مشرف شد. وی گفت آقای مشرف سال گذشته گفته بود که اگر حمايت مردم را از دست بدهد کنار ميرود.

آقای مشرف امروز ، به رغم پيروزی چشمگير احزاب مخالف در انتخاباتی که به نشانه حرکت پاکستان از حکومتی نظامی به يک دولت غير نظامی تلقی شده است، گفت قصد کناره گيری ندارد.

ديروز هر دو حزب اصلی اپوزيسيون قول دادند يک دولت ائتلافی تشکيل دهند.

آصف زرداری رهبر حزب مردم پاکستان همچنين گفت هر دو حزب مصمم اند قدرت های پارلمان را که توسط آقای مشرف تضعيف شده بود، مجددا برقرار کنند.

XS
SM
MD
LG