لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۸

شمارش آرای انتخابات پارلمانی پاکستان آغاز شد


رای گيری در انتخابات مجلس بطور رسمی پايان گرفت و هماکنون شمارش آرا آغاز شده است. مردم در ساعات اوليه، به هنگام گشايش حوزه های رای گيری، استقبال چندانی از آن بعمل نياوردند و شوروهيجانی که طی فعاليتهای انتخاباتی وجود داشت، مشاهده نمی شد.

يکی از نگرانی های عمده مردم، وجود ترس از وقوع نا امنی بود و به همين خاطر نيز در ساعات اوليه تعداد بسيار کمی از مردم رای می دادند. اما بعد از ظهر، حضور مردم بطور قابل ملاحظه ای افزايش يافت.

با وجود استقرار بيش از ۸۰ هزار تن از نيرو های امنيتی در سراسرکشور، حملات تروريستی نگرانی عمدۀ مردم بود.

پرزيدنت مشرف در راولپندی رای خود را منظور کرد. وی متعهد شد که صرفنظر از اينکه چه حزبی اکثريت آرا را به خوود اختصاص دهد با دولت جديد همکاری خواهد کرد. مقام رياست جمهوری در اين انتخابات به چالش گرفته نمی شود، ليکن اگر احزاب اپوزيسيون دو سوم آرا را به خود اختصاص دهند، به اندازه کافی رای برای استيضاح پرزيدنت مشرف بخاطر اخذ رای اعتماد از مجلس پيشين برای يک دوره ديگر رياست جمهوری خواهند داشت.

اکنون روند رای گيری بخوبی پايان گرفت و اپوزيسيون که در مورد امکان تقلب در انتخابات هشدار داده بود، اتهام خاصی را عنوان نکرده است. با اينکه در طول رای گيری، شفافيت کامل وجود نداشت. بطور کلی، به نظر می رسد که رای گيری روند قانونی خود را طی کرده باشد. و البته هنوز زود است که بتوان در مورد امکان تقلب و يا پيروز اين انتخابات احضار نظر کرد.

XS
SM
MD
LG