لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۵

اعتراض صدها تن از اساتيد دانشگاهها و فعالين حقوق بشر به لغو مجوز ماهنامه زنان


صدها تن از اساتید دانشگاهها، فعالین حقوق بشر، شخصیتهای فرهنگی و برندگان جایزه صلح نوبل از ایران، آمریکا و دیگر نقاط جهان در بیانیه ای که روز گذشته تسلیم مقام های ایرانی نموده اند، نسبت به لغو مجوز ماهنامه زنان اعتراض کرده و خواستار انتشار دوباره این مجله شدند.

این بیانیه خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران، رئیس قوه قضائیه، رئیس جمهوری، رئیس مجلس شورای اسلامی و محمد خزاعی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد نوشته شده است. امضا کنندگان این بیانیه لغو امتیاز ماهنامه زنان را مصداق بارز نقض آزادی بیان دانسته اند که با هیچ معیاری قابل قبول نیست. در این بیانیه همچنین آمده است که از نظر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، هیئت نظارت بر مطبوعات، اختیار لغو مجوز ماهنامه زنان را نداشته است و خواهان انتشار دوباره این نشریه شده اند.

امضا کنندگان این بیانیه که در میان آنان نام یورگن هابرماس فیلسوف آلمانی هم به چشم میخورد، از کاهش سقف تحمل مسئولان نسبت به طرح مطالبات زنان انتقاد شده است.

مجله هشتم بهمن ماه سالجاری، به دلیل آنچه که از سوی خبرگزاری فارس، به مخاطره انداختن سلامت روحی، فکری و روانی مخاطب عنوان شد، لغو امتیاز گردید. این خبرگزاری همچنین خبر توقیف و لغو امتیاز ماهنامه عصر پنجشنبه را نیز هفته گذشته منتشر کرد.

XS
SM
MD
LG