لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۶

مک کين برنده جمهوريخواهان درفلوريدا تائيد و پشتيبانی جوليانی را کسب ميکند


جان مک کين، سناتور ايالت آريزونا در سنای آمريکا، ميگويد پيروزی سه شنبه او در انتخابات مقدماتی رياست جمهوری آمريکا در ايالت فلوريدا از حزب جمهوريخواه ، به مبارزات انتخاباتی او برای رقابت های همزمان هفته آينده در انتخابات مقدماتی و رای گيريهای انجمن های حزبی در چندين ايالت، شتاب و تحرک بخشيده است.

مک کين، به راحتی ميت رامنی فرماندار سابق ايالت ماساچوستس را، پس از رقابتی شديد برای کسب آرای ايالت فلوريدا، شکست داد. اين پيروزی ، مک کين را در آستانه رقابت های سه شنبه پنجم فوريه، که انتخابات مقدماتی و رای گيريهای انجمن های حزبی در بيش از بيست ايالت بطور همزمان انجام خواهد گرفت، و بهمين جهت نيز Super Tuesday يا سه شنبه بزرگ و سرنوشت ساز توصيف ميشود، پيشتاز کرده است.

رودی جوليانی شهردار سابق نيويورک، که در انتخابات ديروز فلوريدا سوم شد، انتظار ميرود امروز از صحنه رقابت خارج شود و مک کين را تائيد و پشتيبانی کند.

در صحنه دمکرات ها، هيلاری کلينتون، بانوی سابق آمريکا در فلوريدا به آسانی بر همتای سناتور خود، براک اوباما پيروز شد. اما اين پيروزی بيشتر جنبه تشريفاتی داشت زيرا حزب دمکرات در واکنش به تصميم ايالت فلوريدا برای جلو انداختن تاريخ برگزاری انتخابات، تصميم گرفته است آرای نمايندگان اين ايالت را در کنوانسيون به حساب نياورد.

کلينتون که برای حاميانش در فلوريدا صحبت ميکرد گفت اين پيروزی در پيشبرد مبارزات انتخاباتی او در رقابت های سه شنبه آينده، Super Tuesday ،

نقشی مهم و اساسی دارد. اوباما انتخابات مقدماتی شنبه گذشته ايالت فلووريدا را برده است، که کليننتون در آنجا دوم شد.

XS
SM
MD
LG