لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۷

مصر مرزحصار شکسته خود در نوار غزه را با کشيدن سيم خاردار و شليک های هوائی بست


مصر با کشيدن سيم خاردار و زنجير در مرز حصار شکسته خود در گذرگاه رفح ، که با شليک های اخطار هوائی نيز همراه بود، اقدام به بستن مرز، و جلوگيری از ورود فلسطينيان کرده است.

در همين حال گزارشها از تخريب بخش ترميم شده حصار در نوارمرزی غزه توسط ستيزه گران حماس با استفاده از يک بولوزور حکايت دارد.

پليس ضد اغتشاش مصر امروز به تيراندازی هوائی و استفاده از ماشين های آب پاش فشار قوی متوسل شد اما نتوانست صدها فلسطينی را که از وارد شدن به کشور بازدارد.

نيروهای امنيتی مرزی و پليس ضد اغتشاش مصر قبلا با بلندگو اعلام کرده بودند که مرز از ساعت سه بعداز ظهر امروز، جمعه، به وقت محلی، بسته خواهد بود.

از روز چهارشنبه که ستيزه گران فلسطينی بخش هائی از حصار مرزی را منفجر کردند، دهها هزار نفر برای خريد مايحتاج عمومی کمياب شده در اثر محاصره هفته پيش نوار غزه توسط اسرائيل ، به مصر رفته اند.

يک سخنگوی اسرائيلی ميگويد اکنون که فلسطينيان مايحتاج خود را از مصر تامين ميکنند اسرائيل ميخواهد تمامی ارتباطات با غزه را قطع کند.

در نيويورک، شورای امنيت سازمان ملل متحد به سبب مخالفت آمريکا با پيش نويس بيانيه ای که از اسرائيل ميخواهد اطمينان حاصل کند که فلسطينيان غزه به کمک های انسانی دسترسی داشته باشند، وا مانده است. با اينحال تبادل نظر ها ادامه دارد و شورا موافقت کرده است امروز مجددا تشکيل جلسه بدهد.

پيش نويس اين بيانيه همچنين خواستار قطع فوری شليک راکت از غزه به جنوب اسرائيل است. اين شليک ها اسرائيل را به محاصره غزه واداشت.

XS
SM
MD
LG