لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۱

نيويورک تايمز کلينتون و مک کين را برای کانديدائی رياست جمهوری آمريکا برگزيد


دمکرات ها و جمهوريخواهان متقاضی کانديدائی رياست جمهوری آمريکا، همزمان با ادامه تلاش برای کسب حمايت رای دهندگان، به ترتيب، توجه خود را به دو ايالت جنوبی آمريکا معطوف ساخته اند.

متقاضيان دمکرات، روز شنبه، آزمايشی مهم را در انتخابات مقدماتی کارولينای جنوبی در پيش دارند، و متقاضيان جمهوريخواه برای رقابت روز سه شنبه در ايالت فلوريدا آماده ميشوند.

يک نظر سنجی جديد ، هيلاری کلينتون سناتور ايالت نيويورک و بانوی اول سابق آمريکا را در رقابت دمکرات ها در سطح ملی پيشتاز نشان ميدهد، و سناتور باراک اوباما از ايلينوی را در کارولينای جنوبی پيشتاز می شناسد.

همين نظر سنجی سناتور جان مک کين از ايالت آريزونا و ميت رامنی فرماندار پيشين ايالت ماساچوستس را رقبای پيشتاز جمهوريخواهان در فلوريدا معرفی ميکند.

روزنامه نيويورک تايمز کلينتون و مک کين را گزيده خود برای کانديدائی هر يک از دو حزب دمکرات و جمهوريخواه در انتخابات رياست جمهوری معرفی و تائيد کرده است .

نيويورک تايمز بانوی اول پيشين آمريکا را فردی با تجريه ودرگير در حل و فصل مسائل پيچيده و غامض معرفی ميکنند، که در بعضی موارد نيز با شکست روبرو شده است. نيويورک تايمز همچنين بر اطلاعات و آگاهی عميق و تاثير گذار خانم کلينتون تاکيد گذاشته است.

نيويورک تايمز ميگويد مک کين تنها جمهوريخواهی است که قول داده است در مقام رياست جمهوری، به آنچه که شيوه اداره امور توسط بوش برای يک گروه کوچک خشمناک و دارای نظراتی افراطی توصيف ميکند، پايان بدهد.

متقاضيان جمهوريخواه در مناظره پنجشنبه خود در فلوريدا ، خواستار کاهش های مالياتی بيشتر شدند و اتفاق نظر داشتند که برنامه جديد رونق بخشيدن به اقتصاد سرآغازی خوب برای برطرف ساختن مشکلات اقتصادی است.

XS
SM
MD
LG