لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۱

وزير امور خارجه آمريکا: هيچ کس نمی خواهد ساکنين غزه رنج بکشند


کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا که عازم برلين برای گفتگوی گروه ۵+۱ در مورد ايران بود بفاصله کمی بعد از سخنان اقای عباس به خبرنگاران همراه گفت، هيچ کس نمی خواهد ساکنين غزه رنج ببرند، لذا وی با مقامات اسرائيلی صحبت کرده و تأکيد کرده که نگذارند يک بحران انسانی در آنجا پديد آيد.

محمود عباس از اتحاديه عرب نيز خواسته است جلسه ای اضطراری برای گفتگو در مورد وضعيت نوار غزه اعلام و برگزار کند. در بيانيه ای که از دفتر رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينيان منتشر شده از مردم فلسطينی خواسته شده از خود شکيبائی تحمل و اتحاد نشان دهند و خاطر نشان کرده که تشکيلات برای حل بحران پايان دادن به اشغال اراضی و تشکيل يک کشور فلسطين به تلاش خود ادامه ميدهد.

محمود عباس مستقيماً از اسرائيل نيز خواسته بود که مسدود کردن گذرگاهها را لغو کند. وزير دادگستری اسرائيل معتقد است گذرگاهها بايد بسته نگاه داشته شوند تا حماس دست از شليک راکت به خاک اسرائيل بردارد، اما در عين حال عواقب بروز يک بحران انسانی و واکنش جامعه بين المللی را نيز گوشزد کرده است.

رئيس سابق نيروی دفاع اسرائيل نيز گفته است در نوار غزه يک رژيم کاملاً خود مختار وجود دارد که وابسته به آب و برقِ اسرائيل است و تا زمانيکه حملات حماس عليه اسرائيل ادامه داشته باشد تل آويو بايد نوار غزه را دشمن محسوب کند.

XS
SM
MD
LG