لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۲

بوش به تهران  برای عواقبی وخيم در صورت حمله به کشتی های آمريکائی هشدار داد


پرزيدنت بوش به جمهوری اسلامی ايران برای عواقبی وخيم در صورت حمله به کشتی های آمريکائی هشدار داده است و ميگويد برای حراست و حفاظت از آنچه که متعلق به آمريکاست، تمامی امکانات و گزينه ها موجود است.

پرزيدنت بوش اين هشدار را امروز، چهارشنبه، در يک کنفرانس خبری در اسرائيل مطرح ساخت.

پيشتر، استيفن هادلی مشاور کاخ سفيد در امور امنيت ملی در واکنش به واقعه ای که روز يکشنبه در خليج فارس عليه کشتی های نيروی دريائی آمريکائی رخ داد ، با لحنی مشابه هشدار داده بود.

در جريان آن واقعه پنج قايق تندرو که بنظر ميرسد سپاه پاسداران انقلاب کنترل آنها را بر عهده داشت ضمن نزديک شدن به سه کشتی نيروی دريائی آمريکا در تنگه هرمز حرکاتی تهديد آميز انجام دادند.

وزارت دفاع آمريکا از اين واقعه ويديوئی را منتشر کرده است که تلاش يک عضو نيروی دريائی آمريکا را برای تماس گرفتن با قايق ها و معرفی کردن کشتی ها منعکس ميکند. در اين ويديو صدائی راديوئی از يکی از قايق های ايرانی شنيده ميشود که هشدار ميدهد يک کشتی آمريکائی در آستانه انفجار است.

تلويزيون دولتی ايران به نقل از يک مقام سپاه پاسداران انقلاب ويديو را ساختگی توصيف کرد. مقامات وزارت دفاع آمريکا اين اتهام را مزخرف توصيف کرده اند و ميگويند بنظر ميرسد جمهوری اسلامی ايران موضوع را جدی نگرفته است.

وزارت دفاع آمريکا ميگويد تصاوير اين ويديوی چهار دقيقه ای از بخش موسوم به پل در يکی از کشتی های آمريکائی گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG