لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۳

اورشليم خود را برای استقبال از پرزيدنت بوش آماده می سازد


اورشليم خود را برای استقبال از پرزيدنت بوش، بارزترين چهره ای که اين شهر طی سالها به خود خواهد ديد، آماده می سازد.

اهالی اورشليم به ديدن ازدحامِ ترافيک که بخاطر بازديد مقاماتِ دولتی ايجاد ميشود، عادت کرده اند، اما ديدار پرزيدنت بوش که از روز چهارشنبه رسما آغاز ميشود واقعه ای متفاوت است. او نخستين رئيس جمهوری است که پس از ديدار پرزيدنت کلينتون در يک دههِ پيش به اين شهر وارد می شود.

پيشاپيش ورود پرزيدنت بوش، شهر را آماده کرده اند و طی ديدار او بناهای بخش قديمی شهر با نور افکن روشن خواهد بود.

برای حفاظت از پرزيدنت بوش و حفظ نظم بيش از ده هزار مامورِ انتظامی و پليس، که يک سوم نيروی پليس اسراييل را تشکيل ميدهند، در سطح شهر به گشت زنی مشغول خواهند بود.

هنگام فرودِ هواپيمای پرزيدنت بوش بر خاک اسراييل همه پروازها به حال تعليق درخواهند آمد؛ و پرزيدنت بوش مستقيما از هواپيما با هليکوپتر به اورشليم پرواز خواهد کرد.

محل اقامت پرزيدنت بوش در هتل «کينگ ديويد» خواهد بود. همه وسائل امنيتی قبلاً به اين هتل برده و نصب شده اند.

ملازمان بوش، که شامل نمايندگان رسانه های گروهی هستند، تا کنون دو سوم از 237 اتاق هتل را به خود اختصاص داده اند، و پس از ورود پرزيدنت بوش همه اتاقها اشغال خواهند شد. رِزروِ همه اتاقها برای ميهمانان عادی لغو شده است.

مقامات اسراييل مشتاقانه چشم براه ورود پرزيدنت بوش هستند، زيرا وی ، نسبت به ديگر رؤسای جمهوری آمريکا، بيشترين حمايت را از اسراييل کرده است.

پرزيدنت بوش همچنين قرار است از شهر رام الله در کرانه باختری بازديد کند. در اين شهر، نيروهای انتظامی فلسطينيان خود را برای استقبال از وی آماده می کنند.

اما پرزيدنت بوش از مزارِ ياسر عرفات، که در ناحيه «مَقطع» به خاک سپرده شده است ديدن نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG