لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۵

مجلس نيوجرسی معامله با شرکتهای بين المللی که با ايران داد و ستد دارند را منع کرد


ايالت نيوجرسی در آمريکا روز گذشته سرمايه گذاری صندوقِ بازنشستگی اين ايالت را در شرکتهايی که با ايران تجارت می کنند منع کرد. اغلب شرکتهای امريکايی از داد و ستد با ايران منع شده اند ولی مجلس ايالتی نيوجرسی با تصويب مصوبه ايی اين ايالت را از انجام معامله با ديگر شرکتهای بين المللی که با ايران داد و ستد دارند نيز منع کرده است.

مدير عامل بانک صادرات ايران اعلام کرد که تحريمهای يک جانبه امريکا يک سوم ِ شرکای خارجی اين بانک را تحت تاثير قرار داده و اين بانکها روابط کاری خود را با بانک صادرات قطع کرده اند.

حميد برهانی مدير عامل بانک صادرات در گفتگو با فايننشنال تايمز تاکيد کرد که فعاليتهای خارجی بانک صادرات ايران با وجود فشارهای آمريکا همچنان سودآور است. وی تصريح کرد در حال حاضر ۲۵ شعبه خارج از کشور بانک صادرات از جمله شعبه لندن بدون مشکل خاصی به فعاليت خود ادامه ميدهند.

در همين حال نمايندگی بانک ملی در لندن اعلام کرد که حجم گسترده ايی از عمليات و خدمات پولی اين شعبه در پاييتخت انگلستان از روز سه شنبه برابر با يکم ژانويه سالجاری متوقف شده است.

بانک ملی ايران با ارسال نامه ايی به مشتريان خود اعلام کرد با توجه به قطع تسهيلاتِ بانکی، کارگزاری اين بانک ديگر قادر نخواهد بود عمليات برداشت يا خريد با استفاده از کارت بانکی را انجام دهد. از اين رو، مشتريان بانک ملی ايران قادر نخواهند بود از هيچ نوع خدمات بانکی معمول از طريق بانک ملی در بريتانيا برخوردار شوند و فعاليت اين بانک در واقع تعطيل نشده اما متوقف شده است.

XS
SM
MD
LG