لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۸

شرکت گوگل در تحقيقات برای يافتن انرژی بديل سرمايه گذاری می کند


موتور جستجوگر اينترنتی گوگل اعلام کرد پروژه چندين ميليون دلاری ای را، با هدف ايجاد منابع انرژی آلترناتيوی که از قيمت انرژی بدست آمده از زغال سنگ ارزان تر باشد، آغاز کرده است.

اين غول اينترنتی مستقر در کاليفرنيا می گويد اقدام به استخدام مهندسين و کارشناسان انرژی خواهد کرد تا، در تلاش برای کاهش وابستگی به برق بدست آمده از زغال سنگ، پيرامون تکنولوژی های خورشيدی، ژئوترمال (وابسته به حرارت مرکزی زمين)، و نيروی باد به تحقيق بپردازند.

گوگل می گويد اميدوار است اين پروژه بتواند به توليد برق تجديد شدنی برابر با نيرويی که شهر سان فرانسيسکو مصرف می کند، و در نتيجه به کاهش قيمت های فزاينده برق، بيانجامد.

گوگل هماکنون قدم هايی برای توسعه و استفاده از اشکال آلترناتيو انرژی برداشته است. يک پانل بزرگ خورشيدی بر پشت بام قرارگاه مرکزی اين شرکت نصب شده و اين شرکت در اتومبيل های برقی سرمايه گذاری کرده است.

در ميان نگرانی های فزاينده در مورد الکتريسيته ناشی از زغال سنگ و تاثيری که اين فرآيند بر تغييرات جوی زمين می گذارد، بسياری از شرکت های آمريکايی در تلاش برای جايگزينی آن دست به ابتکارات «سبز» از اين نوع زده اند.

XS
SM
MD
LG