لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۵

عراق: سربازان آمريکايی هفت غيرنظامی را در تيراندازی هايی در عراق کشتند


به گفته مقامات عراقی، سربازان آمريکايی در بغداد هفت غيرنظامی عراقی، از جمله يک کودک، را در دو واقعه تيراندازی جداگانه کشته اند.

مقامات امنيتی عراق گفتند امروز (سه شنبه) هنگامی که سربازان آمريکايی بروی يک مينی بوس آتش گشودند، چهار نفر کشته شدند. به گفته مقامات مينی بوس در حال پيشروی به سمت يک قرارگاه ايست بازرسی در محله شعب (شمال بغداد) بود که سربازان به سوی آن تيراندازی کردند.

يک سخنگوی ارتش آمريکا گفت خيابانی که مينی بوس از آن عبور می کرد صرفا برای تردد اتومبيل های شخصی علامت گذاری شده بود، و راننده به اخطارهای مکرر بی توجهی کرد.

در رويداد ديگری، به گفته ارتش آمريکا ديروز سربازان بروی اتومبيلی که بسرعت به يک قرارگاه ايست بازرسی نزديک می شد تيراندازی کردند، که در نتيجه آن دو مرد و يک کودک کشته شدند. يک سخنگو ابراز داشت که ارتش از اينکه غير نظاميان در عمليات نظامی برای برچيدن شبکه های تروريستی آسيبی می بينند و يا کشته می شوند عميقا متاسف است.

ارتش آمريکا همچنين گفت دو نفر طی عملياتی در بايجی در بامداد ديروز به ظن تروريست بودن کشته شدند.

در رويدادهای خشونت بار ديگری، پليس عراق می گويد يک بمب گذار انتحاری با انفجار خود در مقابل ورودی قرارگاه پليس در شهر بعقوبه شش نفر را کشته و چندين نفر را زخمی کرد.

XS
SM
MD
LG