لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۷

تعطيلات شکرگزاری در آمريکا برگزار می شود


پرزيدنت بوش به تعدادی از اعضای نيروهای مسلح ايالات متحده در عراق، افغانستان و ملوانان کشتی های آمريکايی در دريا تلفن زد و با آرزوی برگزاری خوب مراسم شکرگزاری از ايشان بخاطر خدمتشان به کشور قدردانی کرد.

به گفته سخنگوی رياست جمهوری، پرزيدنت بوش امروز (پنجشنبه) به سربازان آمريکا گفت تحت تاثير دلسوزی ها و شجاعت ايشان قرار گرفته است. وی همچنين گفت قدر فداکاری سربازان را می داند و از اينکه بخاطر ماموريتشان در اين تعطيلات از خانه و خانواده دور هستند سپاسگزار است.

ميليون ها آمريکايی امروز در کنار خانواده هايشان مراسم سالانه تعطيلات شکرگزاری را سپری می کنند.

بسياری از آمريکائيان با طی صدها و حتی هزاران کيلومتر سعی می کنند در کنار خانواده و عزيزانشان جشن بزرگی را با صرف بوقلمون به عنوان غذای اصلی بپا دارند. آنها همچنين امروز را در پای تلويزيون به تماشای مسابقات ملی فوتبال آمريکايی و کارناوال سالانه نيويورک که با اجرای موسيقی شاد و آزين های رنگين همراه است می گذرانند.

نقطه شروع مراسم شکر گزاری را معمولا سال ۱۶۲۱ می دانند اگر چه که مدارکی دال بر اجرای مراسم مشابهی از حتی پيش از آن هم بدست آمده است. در سال ۱۶۲۱ مستعمرات امپراتوری بريتانيا در مستعمره نشين پليموث، که امروز ايالت شمال شرقی ماساچوست را تشکيل می دهد، جشنی با حضور سرخپوستان طايفه وامپانوگ برپا کردند. غرض از برپايی اين جشن قدردانی از اين طايفه بود که به مستعمره نشينان در خانه جديدشان طرز کشت غذاهای مورد نياز و شکار حيوانات خوردنی را ياد داده بود.

اين مراسم در سال های نخستين تشکيل ايالات متحده آمريکا رشد کرد، و پرزيدنت جورج واشنگتن در سال ۱۷۸۹ يک روز را بخاطر تصويب قانون اساسی آمريکا به نام روز شکرگزاری ملی اعلام کرد. پرزيدنت فرانکلين روزولت در سال ۱۹۴۱ با امضای لايحه ای چهارمين پنجشنبه ماه نوامبر را به عنوان تعطيل رسمی شکرگزاری تعيين کرد.

XS
SM
MD
LG