لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۲

احزاب مخالف در پاکستان دولت انتقالی برگزيده مشرف را رد کردند


احزاب سياسی مخالف در پاکستان دولتی جديد و انتقالی را که امروز در آن کشور بر سر کار آمد تا بر انتخاباتی پارلمانی نظارت کند که ژنرال پرويز مشرف رئيس جمهوری قول داده است قبل از نهم ژانويه برگزار شود، رد کرده اند.

احزاب سياسی مخالف ميگويند دولت انتقالی که محمد ميان سومرو رياست آن را بر عهده دارد نمی تواند بی طرف باشد زيرا پست های اصلی و کليدی آن به وفاداران حزب ژنرال مشرف سپرده شده است.

12 Nov 2007" hspace=2 src="/persian/images/AP_Pakistan_Benazir_Bhutto_13Nov07_2102.jpg" width=208 align=right vspace=2 border=0>بی نظير بوتو نخست وزير پيشين نيز دولت جديد را رد کرد و گفت برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه تحت حکومت اضطراری اعلام شده توسط ژنرال مشرف ممکن نيست.

خانم بوتو چند ساعت پيش از سرکار آمدن دولت انتقالی از حبس خانگی آزاد شده بود.

خانم بوتو که در لاهور سخنرانی ميکرد مجددا از ژنرال مشرف خواست استعفا بدهد و گفت حزب مردم او با کسی که وی ديکتاتور ناميد صحبت نخواهد کرد.

خانم بوتواز ديگر رهبران احزاب مخالف خواستار تشکيل جبهه واحدی عليه ژنرال مشرف شد.

در همين حال جان نگروپونته قائم مقام وزارت امورخارجه آمريکا برای تاکيد بر ملاحظات و نگرانی های آمريکا در باره حکومت اضطراری امروز وارد پاکستان شد . وی به خبرنگاران گفت آمريکا ميخواهد با دولت، مردم و سياستمتداران پاکستان همکاری کند تا روند سياسی را در آن کشور به مسير دمکراسی بازگرداند.

آمريکا مکررا از ژنرال مشرف خواستار لغو وضعيت اضطراری، استقرار قانون اساسی و کنار رفتن از مقام فرماندهی بر ارتش شده است

XS
SM
MD
LG