لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۸

بوتو از حبس خانگی آزادشد و دولت انتقالی پاکستان سرکار آمد


مقامات پاکستانی بی نظير بوتو نخست وزير پيشين را امروز چند ساعت قبل از آنکه نخست وزير دولت جديد انتقالی عهده دار امور شود، از حبس خانگی آزاد کردند.

يک مقام ارشد پليس در شهر شرقی لاهور گفت دستور حبس خانگی خانم بوتو لغو شده است و وی بدون هيچگونه محدوديتی می تواند رفت و آمد کند. اما همين مقام گفت پليس برای حراست از خانم بوتو در مقابل خانه اش باقی خواهد ماند.

مقامات دستور حبس خانگی خانم بوتو را روز دوشنبه برای آن صادرکرده بودند که نگذارند وی يک راهپيمائی بزرگ از لاهور به اسلام آباد را برای اعتراض به حکومت اضطراری ژنرال پرويز مشرف رئيس جمهوری رهبری کند.

ژنرال مشرف در اسلام آباد امروز شاهد مراسم تحليف دولت انتقالی بود که رياست آن را محمد ميان سومرو رئيس مجلس سنا و متحد وی برعهده دارد .

ماموريت اصلی دولت انتقالی نظارت بر انتخابات پارلمانی است که ژنرال مشرف قول داده است تا قبل از نهم ژانويه انجام گيرد.

در همين حال جان نگروپونته قائم مقام وزارت امورخارجه آمريکا قرار است برای تاکيد بر ملاحظات و نگرانی های آمريکا در باره حکومت اضطراری امروز وارد پاکستان شود .

رابرت گيتز وزير دفاع آمريکا ديروز در واشنگتن گفت تصميمات ژنرال مشرف در چند هفته آينده و حدود همکاری نزديک آمريکا با وی را مشخص خواهد کرد. آقای گيتس همچنين گفت نتيجه يک بررسی نشان ميدهد که حکومت اضطراری در پاکستان مستلزم اقدامی فوری برای متوقف ساختن کمک های نظامی آمريکا به آن کشور نيست.

XS
SM
MD
LG