لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

اعتصابات در فرانسه قطارها را از حرکت باز ايستاند


پس از آنکه رئيس جمهوری فرانسه، نيکولا سارکوزی، متعهد شد از برنامه اصلاحاتش به عقب نخواهد نشست، اعتصاب کارگران ترابری رفت و آمد قطارها را در سرتاسر فرانسه به توقف کامل درآورد.

گزارشات رسيده از پاريس حاکی از اين است که با قطع خدمات قطار، ترن های مترو، و سرويس اتوبوسرانی، شاهراه ها و خيابانهای پايتخت فرانسه بامداد امروز (چهارشنبه) با ترافيک سنگينی مواجه شد. کارگران ترابری پاريس امروز به صف اعتصاب کنندگان پيوستند.

غروب ديروز (سه شنبه) رهبر فرانسه به پارلمان اروپا در استراسبورگ گفت وی به انجام اصلاحات طبق برنامه قبلی ادامه خواهد داد. اين اصلاحات شامل قطع حقوق مخصوص بازنشستگی است که به کارگران اجازه می دهد پيش از موعد مقرر خود را بازنشسته کنند.

اعتصابات کارگران و کارمندان ترابری و خدمات اتوبوسرانی می تواند چندين روز ادامه يابد، و انتظار می رود خطوط مسافرت های شهری فرانسه را فلج کند. کارمندان شرکت های برق و گاز فرانسه نيز ممکن است به صفوف اعتصاب کنندگان بپيوندند.

دانشجويان دانشگاه های فرانسه در اعتراض به پيشنهاد اصلاحات مالی در آموزش عالی کشور چندين کالج را در سراسر فرانسه به تعطيل کشانيده اند.

اعتصابات مشابهی در سال ۱۹۹۵ رئيس جمهوری پيشين فرانسه، ژاک شيراک، را وادار به عقب نشينی از طرح اصلاحات کرد. اين دفعه نظر سنجی ها نشان می دهند که اکثريت مردم جانب سارکوزی را گرفته اند.

XS
SM
MD
LG