لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۸

آمريکا تحريم های جديدی را عليه نيروهای انتظامی جمهوری اسلامی ايران وضع می کند


به گفته يک مقام آمريکايی دولت بوش تحريم های جديدی را عليه جمهوری اسلامی ايران اعمال خواهد کرد که نيروی القدس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران را به عنوان حامی تروريسم قلمداد می کند.

اين مقام گزارشات انتشار يافته ای را مورد تائيد قرار داد مبنی بر اينکه امروز (پنجشنبه) قرار است کاندوليزا رايس، وزير امورخارجه آمريکا، و هنری پالسون، وزير دارايی، مشترکا اين تصميم را در واشنگتن اعلان کنند.

گزارشات ياد شده در روزنامه های واشنگتن پست و نيويورک تايمز از قول مقامات دولتی گفته اند که ايالات متحده آمريکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان اشاعه دهنده سلاح های کشتار جمعی قلمداد خواهد کرد.

اين نخستين بار است که آمريکا عليه نيروهای نظامی يک کشور ديگری دست به اقدامات تنبيهی می زند.

به گفته مقامات ارشد دولت آمريکا اين اقدام به آمريکا فرصتی می دهد تا قسمت بزرگی از نيروهای نظامی جمهوری اسلامی ايران، و تمام کسانی که چه در داخل و يا خارج ايران با آن سروکاردارند، را منزوی کند. اين اقدام بر صدها شرکت و موسسه خارجی تاثيرگذار خواهد بود.

ديروز وزير امور خارجه آمريکا گفت دولت جمهوری اسلامی ايران سياست هايی را دنبال می کند که برای منافع دراز مدت ملت ايران، همسايگان ايران، و کل منطقه خطرناک است. وی ديروز در برابر پانلی از کنگره آمريکا فعاليت های جمهوری اسلامی ايران را با عنوان «بزرگترين چالش» در مقابل منافع امنيتی آمريکا توصيف کرد.

XS
SM
MD
LG