لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۰

رايس: فعاليت های جمهوری اسلامی ايران بزرگترين چالش برای منافع امنيتی آمريکاست


کاندوليزا رايس، وزير امور خارجه آمريکا، گفت فعاليت های جمهوری اسلامی ايران تشکيل دهنده چيزی است که وی آن را «بزرگترين چالش» برای منافع امنيتی ايالات متحده ناميد.

رايس امروز (چهارشنبه) در برابر يک پانل کنگره آمريکا شهادت داد دولت جمهوری اسلامی ايران سياست هايی را تعقيب می کند که برای منافع درازمدت ملت ايران، همسايگان ايران و کل منطقه زيان آور است.

رايس، درحضور کميته روابط خارجی مجلس نمايندگان آمريکا، از آنچه که وی آن را تحولات جديدی ناميد خبر داد و جمهوری اسلامی را به دادن کمک به حماس متهم کرد. وی همچنين گفت که ايالات متحده و شرکای بين المللی اش برخورد دوگانه ای را برای مقابله با مسئله هسته ای ايران در پيش گرفته اند.

ايالات متحده آمريکا جمهوری اسلامی را به تلاش برای دستيابی به بمب اتمی، و کمک به شبه نظاميان، منجمله شورشيان شيعه در عراق که حملات مرگباری عليه نيروهای آمريکايی انجام می دهند، متهم کرده است.

رايس همچنين از کنفرانس صلح فلسطينيان و اسرائيل که آمريکا بزودی آن را برگزار خواهد کرد دفاع کرد و آن را لازم دانست. منتقدين زمان برگزاری اين کنفرانس، که در آناپوليس در ايالت مريلند برگزار خواهد شد، را احتمالا نامناسب توصيف کرده اند.

XS
SM
MD
LG