لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۴

مذاکره کنندگان هسته ای جمهوری اسلامی با مسئول سياست خارجی اروپا در رم ديدار می کنند


امروز (سه شنبه) قرار است مذاکره کننده جديد جمهوری اسلامی ايران، سعيد جليلی، با همراهی مذاکره کننده پيشين علی لاريجانی با خاوير سولانا، مسئول سياست خارجی اروپا، در رم ديدار و پيرامون برنامه هسته ای ايران گفتگو کنند.

لاريجانی روز شنبه گذشته از مقام مذاکره کننده اتمی کناره گيری کرد. اما وی همچنان به عنوان نماينده سيد علی خامنه ای، ولی فقيه، در شورای عالی امنيت ملی جمهوری اسلامی حضور دارد. ولی فقيه در تمام موارد سياست گذاری ايران حرف آخر را می زند.

در تحولاتی ديگر، رئيس جمهوری اسلامی ايران، محمود احمدی نژاد، امروز (سه شنبه) سفر دو روزه خود به ارمنستان را کوتاه کرد و بسرعت به ايران بازگشت. خبرگزاری رسمی روسيه، ايتار- تاس، از قول منابع مطلعی که نخواست نامشان را فاش سازد گزارش داد که بازگشت ناگهانی احمدی نژاد به دليل «تحولات پيش بينی نشده ای در ايران» بوده است.

پيش از اين گزارش شده بود که جمهوری اسلامی از فرانسه بخاطر اقداماتش در سوق دادن اتحاديه اروپا به سمت اتخاذ تحريم هايی عليه تهران بخاطر برنامه بحث انگيز اتمی اش انتقاد کرد.

ايالات متحده آمريکا و ساير کشورهای غربی ايران را متهم می کنند که بطور مخفيانه در تلاش برای ساخت بمب اتمی است. تهران با رد اين ادعاها می گويد برنامه هسته ايش اهداف صلحجويانه ای را دنبال می کند.

XS
SM
MD
LG