لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۴

پس از حملات مرگبار کراچی بوتو گفت به ظاهر شدن در ملا عام ادامه خواهد داد


نخست وزير پيشين پاکستان، بی نظير بوتو، متعهد شد که عليرغم حملات انتحاری مرگبار پنجشنبه گذشته به مبارزه خود و ظاهر شدن در ملا عام ادامه خواهد داد.

خانم بوتو اين بيانات را امروز (يکشنبه) پس از بازديد از بيمارستان کراچی، جايی که قربانيان بمبگذاری های انتحاری و حملات نارنجکی مورد مداوا قرار گرفته اند، ايراد کرد.

نخست وزير پيشين پاکستان همچنين خواستار کمک های بين المللی به تحقيقات پيرامون دو انفجار بزرگی شد که نزديک به ۱۴۰ نفر را کشته و بيش از ۲۰۰ نفر را زخمی کرد.

در عين حال، وزير امور داخلی ايالت سند، غلام محمد محترم، گزارش ها مبنی بر بازجويی از سه تن از اهالی ايالت پنجاب را مورد انکار قرار داد. وی گفت پليس سرگرم بازجويی چندين زندانی است که در رابطه با بمب گذاری انتحاری سال ۲۰۰۶ در کراچی مجرم شناخته شده بودند.

وی همچنين گفت چراغ های خيابان مسير عبور کاروان همراه خانم بوتو در شب حادثه سوء قصد به جان وی عمدا خاموش نشده بودند. خانم بوتو گفته است که چراغ ها در هنگام حمله روشن نبودند، و اين مسئله باعث شده بود که همراهان وی در برابر حمله آسيب پذير شوند.

وزير امور داخلی ايالت سند همچنين به شکايت های حزب سياسی خانم بوتو مبنی بر اينکه چرا نخست وزير پيشين مورد بازجويی قرار نگرفته است پاسخ داد. وی گفت پليس از اعضای حزب سياسی خانم بوتو که شاهد اين حمله بودند بازجويی به عمل آورده است ليکن گفت به اين علت با خانم بوتو صحبت نکرده اند که ايشان در هنگام حمله درون خودروی ضد گلوله بود.

تظاهرات مردمی در چندين محله کراچی امروز (يکشنبه) ادامه پيدا کرد، که در طی آن تظاهرکنندگان به سوزاندن لاستيک اتومبيل پرداخته و به سمت اتومبيل های در حال عبور سنگ پرتاب کردند. تظاهرکنندگان بر عليه حملاتی که مراسم شاد جشن و پايکوبی بازگشت خانم بوتو را به صحنه خرابی و خونريزی تبديل نمود به راهپيمايی های خود ادامه دادند.

خانم بوتو روز جمعه به خبرنگاران گفت که يک دولت خارجی به وی هشدار داده بود که چهار تيم ترور برای حمله به وی در هنگام بازگشتش پس از ۸ سال تبعيد به کراچی نقشه کشيده اند.

عمران خان، يکی از سياستمداران اپوزيسيون پاکستان، گفت تقصير حملات هفته پيش متوجه خود خانم بوتو است. عمران خان گفت خانم بوتو با همدستی کردن با پرزيدنت پرويز مشرف خود را هدف ترور قرار داده است و عمدا در فرآيند دمکراتيک کشور خرابکاری کرده است.

XS
SM
MD
LG