لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۷

پليس پاکستان سه مرد را به خاطر حمله به بی نظير بوتو دستگير کرد


پليس پاکستان، ۳ مرد را به خاطر دست داشتن در حمله به بی نظير بوتو، نخست وزير سابق پاکستان، مورد بازجويی قرار داد.

يک بازپرس می گويد اين مردان با وسيله نقليه ای که به اعتقاد پليس يک نارنجک از داخل آن به کاروان خانم بوتو پرتاب شده است، مرتبط هستند. نارنجک پرتاب شده، باعث توقف کاروان شد، و چند ثانيه پس از آن، به گفته پليس، يک بمب گذار انتحاری خود را در ميان جمعيتی که به استقبال بی نظير بوتو رفته بودند منفجر کرد.

انفجار در روز پنج شنبه، نزديک ۱۴۰ تن را کشت و به زخمی شدن صدها تن ديگر انجاميد.

بازپرس پليس می گويد اين سه مرد در جنوب ايالت پنجاب، منطقه معروف پاکستان، بازداشت شده و برای تحقيقات به کراچی منتقل شده اند.

پليس همچنين عکس يک مظنون به شرکت در اين انفجارهای انتحاری را منتشر کرده است.

وسائل ارتباط جمعی پاکستان تصوير سر قطع شده مردی ناشناس را چاپ کرده اند که پليس ميگويد ممکن است در بمب گذاريهای مرگباری شرکت داشت که روز پنجشنبه کاروان خانم بوتو در کراچی را هدف گرفته بود.

حاميان خشمگين خانم بوتو، امروز برای اعترض به اين حملات، در چند محله کراچی طاير سوزاندند و به اتوموبيل ها سنگ پرتاب کردند.

خانم بوتو گفته است هنگامی که به کراچی بازمی گشت ميدانست توطئه ای برای ترور او در کار است اما نمی خواست چنين تهديدی موجب تغيير برنامه وی شود.

خانم بوتو روز جمعه به خبرنگاران گفت يک دولت خارجی به او خبر داده بود که چهار تيم ترور، از جمله جوخه های طالبان و القاعده برای کشتن وی نقشه کشيده اند.

XS
SM
MD
LG