لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۳

تهران به پرسش های آژانس بين المللی انرژی اتمی کتبا پاسخ ميدهد


وسائل ارتباط جمعی دولتی جمهوری اسلامی ايران ميگويند دولت دومين روز مذاکرات با کارشناسان اتمی سازمان ملل متحد را در تهران برای برطرف ساختن نگرانی های مرتبط با برنامه اتمی خود شروع کرده است. مقامات جمهوری اسلامی ايران ميگويند برنامه های دولت در مورد تکنولوژی سانتريفيوژهائی که بتواند غنی سازی اورانيوم را کارآتر از تکنولوژی هائی انجام دهد که فعلا در دسترس تهران قرار دارد، در کانون مذاکرات است که امروز، چهارشنبه ، از سر گرفته شد.

ايرنا، خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی ميگويد تهران به پرسش های آژانس بين المللی انرژی اتمی در باره سانتريفيوژها کتبا پاسخ ميدهد.

جمهوری اسلامی ايران و آژانس بين المللی انرژی اتمی در ماه اوت در باره جدول زمانی پاسخ دادن تهران به پرسش های آژانس تا ماه دسامبر به توافق رسيدند.

اين توافق مستلزم آن نيست که تهران برنامه گسترش غنی سازی اورانيوم در تاسيسات خود را به تعليق بياندازد.

ايرنا ميگويد برطرف ساختن پرسش های مربوط به سانتريفيوژها به دو طرف امکان خواهد داد به حل و فصل مسئله ناشی از آلودگی های کشف شده توسط بازرسان سازمان ملل متحد در تاسيسات اتمی در ايران بپردازند.

آمريکا و متحدانش جمهوری اسلامی ايران را متهم ساخته اند که زير سرپوش يک برنامه اتمی غير نظامی در پی توليد تسليحات اتمی است . تهران اين اتهام را رد ميکند.

XS
SM
MD
LG