لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۱

راهبان برمه با اکراه و از سر جبر اعانه های ارتش را قبول می کنند


پس از استفاده از قهر در سرکوب تظاهرات توده ای مردم به رهبری راهبان بودايی، دولت نظاميان حاکم بر برمه اکنون می گويد هزاران دلار به معابد بودائيان کمک داده است.

روزنامه دولتی «روشنايی جديد ميانمار» گزارش داد دولت همچنين از طرف اعضای ارتش و خانواده هايشان به ۵۰ معبد بودايی غذا و وسايل بهداشتی و طبی رسانيده است.

يک راهب که اکنون تحت تعقيب مقامات قرار دارد به صدای آمريکا گفت روحانيون بودايی با فشار و از روی ترس وادار به قبل پول شده اند. وی گفت راهبان اين پول را کثيف دانسته، و به آن دست نخواهند زد.

راهبان بودائيست برمه از ماه گذشته از قبول اعانه های دولتی و ارتشی شروع به خودداری کردند، که در اين کشور بودائيست چيزی شبيه بی توجهی و بی محلی کردن است. و از همان موقع تجمعات و راه پيمايی های اعتراضی و آزاديخواهانه وسيعی را عليه دولت نظاميان سازماندهی کردند.

ارتش با استفاده از نيروی قهر از راهپيمايی ها جلوگيری کرد.

همچنين امروز (دوشنبه) دولت برمه اعلان کرد معاون وزير کار به سمت رابط بين دولت با رهبر دمکراسی طلب آنگ سان سوچی که تحت بازداشت خانگی قرار دارد منصوب شده است. برنده جايزه نوبل بيش از ده سال است که در بازداشت خانگی بسر برده و به ندرت اجازه ملاقات به وی داده می شود.

امروز بعد ازظهر شورای امنيت سازمان ملل متحد پيش نويس قطعنامه ای در محکوميت سرکوب خشونت بار تظاهرات مسالمت آميز مردم برمه را مورد بحث قرار خواهد داد و آزادی دستگير شدگان را درخواست خواهد نمود.

XS
SM
MD
LG