لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۵

بوتو: مذاکرات تشريک قدرت با مشرف به کلی متوقف شده است


نخست وزير پيشين و تبعيدی پاکستان، بی نظير بوتو، گفت مذاکرات تشريک قدرت با رئيس جمهوری پاکستان، پرويز مشرف، «به کلی متوقف» شده است.

خانم بوتو که در لندن صحبت می کرد همچنين گزارش مبنی بر اينکه به عنوان بخشی از مذاکرات تشريک قدرت اتهامات فساد عليه وی در پاکستان ملغی اعلام شده را با عنوان «اطلاعات غلط» مردود دانست.

وی گفت دلش می خواهد ببيند پاکستان از ديکتاتوری فاصله گرفته و به سمت دمکراسی حرکت کند، و نسبت به اعتراضات خشونت آميز در صورت ادامه بن بست کنونی هشدار داد.

خانم بوتو همچنين کناره گيری ژنرال مشرف از مقام رياست ارتش را مطالبه کرد، امری که مشرف گفته است در صورت انتخاب مجدد به رياست جمهوری انجام خواهد داد.

در رويدادی ديگر، ديوان عالی پاکستان بررسی آخرين چالش ها عليه انتخاب مجدد ژنرال مشرف را امروز، به دليل عدم شرکت يکی از قضات، به مدت کوتاهی به تاخير انداخت. قاضی سردار رضا خان، با عنوان اينکه چالش های جديد با درخواست هايی که روز جمعه به آنها رسيدگی شده بود شباهت دارد و در آن موارد ديوان عالی تصميم بر دادن اجازه به ژنرال مشرف در شرکت در انتخابات گرفته بود، از شرکت در جلسه خودداری کرد.

از آنجا که پيش بينی می شود ژنرال مشرف در انتخابات روز شنبه آينده پيروز خواهد شد يکی از روسای سابق سرويس اطلاعاتی پاکستان ديروز (سه شنبه) به عنوان جانشين وی برای رياست ارتش برگزيده شد.

XS
SM
MD
LG