لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۱

پاکستان اتهامات بی نظیر بوتو را لغو می کند


پاکستان تصمیم گرفته است تا اتهامات بی نظیر بوتو نخست وزیر سابق پاکستان مبنی بر فساد را لغو کند.

شیخ رشید احمد، وزیر راه آهن، در جلسه ای که توسط شوکت عزیز، نخست وزیر، اداره می شد حضور یافته و در مورد این موضوع صحبت کرده است. احمد می گوید وزرا و مقامات بالا به طور رسمی موافقت خود را با بسته شدن پرونده سابق بی نظیر بوتو اعلام داشتند.

این اقدام، بر اساس درخواست بی نظیر بو تو که بر سر تقسیم قدرت با پرویز مشرف به جدل برخواسته است، صورت می گیرد. خانم بی نظیر بوتو، در دهه ۱۹۹۰ دو بار مقام نخست وزیری پاکستان را در اختیار داشته است.

با این حال، فرحت الله بابر، سخنگوی حزب مردم پاکستان متعلق به خانم بوتو، به صدای آمریکا گفت که او نمی تواند پیشرفت در اين زمينه را تایید کند.

او همچنین می گوید که هنوز در ارتباط با درخواست مهم خانم بوتو، مبنی بر اینکه پرویز مشرف باید از مقام ریاست ارتش پاکستان کناره گیری کند، اقدامی صورت نگرفته است.

بابر می گوید حزب آنها هنوز گزینه تحریم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴ مهرماه را که توسط پارلمان و انجمن های استانی برگزار خواهد شد، در دست بررسی دارد. این یک رای گیری مستقیم نیست.

پرویز مشرف قول داده است چنانچه بار دیگر به يک دوره ۵ ساله ریاست جمهوری انتخاب شود از ریاست ارتش کناره گیری خواهد کرد. او که از پیروزی خود در انتخابات اطمینان دارد، یک مقام امنیتی سابق را امروز، سه شنبه، به عنوان جایگزین خود در ارتش تعیین کرده است.

ژنرال اشفق پرویز کیانی، از مقام ارشد سرویس داخلی سازمان امنیت، ارتش پاکستان را در زمان انتخابات ریاست جمهوری رهبری خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG