لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۴

آمريکا به تحقيقات درباره بمبگذاری در مجمع الجزاير مالديو می پيوندد


مامورين انتظامی آمريکا به تحقيقات پيرامون بمبگذاری روز شنبه می پيوندد که درمجمع الجزاير مولداوی در اقيانوس هند باعث زخمی شدن ۱۲ توريست خارجی شد.

بگفته مقامات دو مامور اف بی آی برای سوال کردن از ۱۰ مظنون، که دو تای آنها شهروند بنگلادش هستند، اعزام شده اند.

مقامات مالديو انفجار ناشی از يک بمب دست ساز در يک پارک شلوغ در Male ، پايتخت آن کشور، را کاراحزاب اپوزيسيون معرفی کرده اند. اپوزيسيون اين اتهامات را رد کرده است.

در گذشته رهبران اپوزيسيون و گروه های دفاعی خواستار تحريم توريستها به عنوان اعتراض به آنچه که حکومت خودکامه رئيس جمهوری، مامون عبدل گايون، که از سال ۱۹۷۸ ميلادی تاکنون زمام امور را بدست گرفته است، شده بودند.

بگفته مقامات يک زوج بريتانيايی که بر اثر اين انفجار بشدت دچار سوختگی شده اند برای مداوا به بريتانيا پرواز داده خواهند شد. دو توريست ژاپنی و ۸ توريست چينی که بر اثر جراحات سطحی به بيمارستان رفته بودند پس از مداوا از بيمارستان مرخص شدند.

مجمع الجزاير مولداوی متشکل از بيش از يک هزار جزيره در جنوب غربی سری لانکاست. جمعيت اين کشور ۳۵۰,۰۰۰ نفر و مردم مسلمان آن عمدتا از اهالی تسنن هستند.

منبع عمده درآمد مولداوی از توريسم تامين می شود، به اندازه ای که اين کشور را به يکی از ثروتمندترين کشورهای جنوب آسيا تبديل کرده است.

XS
SM
MD
LG