لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۰

مجلس شورای اسلامی ايران ارتش وسی آِی ای آمريکا را تروريست خواند


مجلس شورای جمهوری اسلامی ايران قطعنامه ای را تصويب کرده است که از دولت ميخواهد ارتش، و سازمان مرکزی اطلاعات آمريکا را تشکيلاتی تروريستی بشناسد.

اين اقدام واکنشی به تصويب هفته گذشته قطعنامه ای توسط قانونگزاران آمريکائی است که از دولت بوش ميخواهد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران را يک گروه تروريستی بشناسد.

قطعنامه مجلس شورای جمهوری اسلامی ايران با دويست و پانزده رای در اين مجلس دويست و نود عضوی به تصويب رسيد که در کنترل محافظه کاران است.

قطعنامه ميگويد ارتش و سازمان مرکزی اطلاعات آمريکا بايد تروريست شناخته شوند زيرا از اسرائيل در عمليات عليه شبه نظاميان فلسطينی و لبنانی حمايت ميکنند.

اين قطعنامه همچنين با اشاره به کشته شدن افراد در عراق و افغانستان به آمريکا اتهام شکنجه دادن مظنونين در زندانهای عراق و گوانتانامو را وارد کرده است.

دولت بوش در ماه اوت گفته بود شناختن تمام و يا بخشی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران به عنوان تشکيلاتی تروريستی را بررسی ميکند.

مقامات و قانونگزاران آمريکائی اين سپاه را به مسلح ساختن ستيزه گران شيعه در عراق و رساندن بمب های جاده ای مورد استفاده در کشتن سربازان آمريکائی در عراق متهم کرده اند.

XS
SM
MD
LG