لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۷

احمدی نژاد امروز در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد


محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی ايران، قرار است يک روز پس از آنکه سخنرانی اش در دانشگاه کلمبيا با تظاهرات و واکنش های تندی روبرو شد، امروز (سه شنبه) در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند.

آقای احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل به رهبران ساير کشورها منجمله جرج بوش، رئيس جمهوری ايالات متحده آمريکا، در مقر اين سازمان در نيويورک خواهد پيوست.

ديروز رئيس دانشگاه کلمبيا در سخنان مقدماتی اش به آقای احمدی نژاد گفت که وی همه نشانه های يک «ديکتاتور کوچک و سنگدل» را از خود بروز می دهد.

لی بولينجر، رئيس دانشگاه کلمبيا، رئيس جمهوری ايران را به چالش گرفت و از وی خواست درباره سئوالات مربوط به برنامه اتمی ايران و همچنين سرکوب روشنفکران، همجنس گرايان و سايرين در ايران توضيح دهد. آقای احمدی نژاد گفت در کشور وی همجنس گرا وجود ندارد. اين گفته وی خنده حضار را به دنبال آورد.

رئيس جمهوری اسلامی ايران سخنان از پيش آماده شده خود را به تشريح عقايد مذهبی و فلسفی خود در باره جستجوی حقيقت اختصاص داد.

احمدی نژاد به بولينجر گفت قصد دارد به سوالات پاسخ دهد، اما در بيشتر موارد بجای پاسخ گفتن وی سوالات خود را مطرح می کرد. وی همچنين از دادن پاسخ به اين پرسش که آيا وی درصدد نابودی اسرائيل است يا خير طفره رفت. وی گفت راه حل پيشنهادی وی اين است که در سرزمين های مورد اختلاف مسئله به يک همه پرسی واگذار شود.

منتقدين دانشگاه کلمبيا گفته اند که نمی بايست تريبون دانشگاه را در اختيار رئيس جمهوری اسلامی ايران قرار می داد. بولينجر برهان آورد که اين عمل در راستای سنّت آمريکائی احترام به آزادی بيان صورت گرفته است. وی همچنين گفت انکار هولوکاست از سوی رئيس جمهوری اسلامی ايران وی را مسخره جلوه داده و تصويری که از او نشان داده می شود يک آدم تحريک کننده گستاخ و يا بطرز حيرت آوری بيسواد است.

دولت جرج بوش جمهوری اسلامی را متهم به حمايت از شورشيان عراق کرده است، و به اينکه تهران در صدد دستيابی به سلاح های اتمی است، اتهاماتی که ايران انکار می کند.

XS
SM
MD
LG