لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۶

رئيس جمهوری اسلامی ايران برنامه سفرش به نيويورک را آغاز می کند


رئيس جمهوری اسلامی ايران، محمود احمدی نژاد، با هدف ارايه مستقيم نظراتش به افکار عمومی آمريکا امروز (دوشنبه) با حضور در دو مکان برنامه سفر جنجال برانگيزش به ايالات متحده آمريکا را آغاز می کند

قرار است امروز احمدی نژاد ابتدا از طريق کنفرانس ويديويی به پرسشهای خبرنگاران در واشنگتن پاسخ دهد، و سپس در دانشگاه کلمبيا به سخنرانی بپردازد.

منتقدين گفته اند که دانشگاه کلمبيا به دليل ارتباط هايی که جمهوری اسلامی با گروه های تروريستی دارد نبايد تريبونی در اختيار احمدی نژاد بگذارد. آنها همچنين نسبت به خواسته وی مبنی بر محو اسرائيل ايراد گرفته اند. و بالاخره انکار هولوکاست، کشتار کليميان در کوره های آدمسوزی آلمان نازی، توسط آقای احمدی نژاد دليل ديگری است که منتقدين بر وی ايراد گرفته اند. مقامات دانشگاه کلمبيا می گويند در جلسه سخنرانی رئيس جمهوری اسلامی پرسش هايی هم مطرح خواهد شد و نظرات وی به چالش گرفته خواهد شد.

آقای احمدی نژاد به ايالات متحده آمريکا آمده است تا فردا (سه شنبه) در صحن جلسه عمومی سازمان ملل سخنرانی کند.

ديروز (يکشنبه) رئيس جمهوری اسلامی در برنامه «۶۰ دقيقه» که از شبکه سی بی اس آمريکا پخش شد گفت که ايران نيازی به بمب اتمی ندارد و به گمان وی آمريکا و ايران به طرف جنگ پيش نمی روند. اين گفتگو هفته پيش در تهران ضبط شده بود.

رئيس جمهوری اسلامی ايران بر حق کشورش نسبت به توسعه و انکشاف يک برنامه هسته ای، که به گفته وی تنها مصارف صلح آميز خواهد داشت، اصرار ورزيده است. ايالات متحده آمريکا و ساير کشورهای غربی جمهوری اسلامی را متهم کرده اند که برای توليد بمب اتمی تلاش می کند.

XS
SM
MD
LG