لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۹

احمدی نژاد با برنامه تشريح نظرات ايران برای حل و فصل مشکلات جهان راهی آمريکا شد


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران تهران را برای سفری به آمريکا ترک کرده است که وی ميگويد ميخواهد در جريان آن نظرات ايران را برای حل و فصل مشکلات جهان مطرح کند.

رئيس جمهوری ايران امروز، يکشنبه، در سفری وارد نيويورک می شود که حضور روز دوشنبه وی دريک مجمع بحث و گفتگو در دانشگاه کلمبيا بخشی از آن است.

آقای احمدی نژاد همچنين قرار است روز سه شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند.

وی در دو سال گذشته نيز برای ايراد سخنرانی سالانه در اين مجمع به نيويورک سفر کرده است.

آقای احمدی نژاد پيش از آنکه راهی آمريکا شود در تهران به خبرنگاران گفت ميخواهد نظرات ايران را در مورد مشکلات جهان برای آمريکائيان تشريح کند. وی گفت آمريکائيان از فرصت شنيدن نظرات متفاوت محروم شده اند.

رئيس جمهوری ايران خواستار آن شده بود که در نيويورک به محل حملات تروريستی يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ برود و تاج گل بگذارد، اما مقامات محلی با توجه به ملاحظات امنيتی درخواست او را رد کردند.

آقای احمدی نژاد از آغاز رياست جموری اش نظراتی جنجال برانگيز ارائه داده است که انکار دامنه و محدوده هولوکاست، که معرف کشته شدن قريب شش ميليون يهودی در جريان جنگ جهانی دوم است، از جمله آنهاست.

رئيس جمهوری ايران تاکيد کرده است تهران حق دارد برنامه ای اتمی داشته باشد که وی ميگويد برای مقاصد صلح آميز است. اما آمريکا و ديگر کشورهای غربی تهران را به تلاش برای توليد تسليحات اتمی متهم کرده اند.

XS
SM
MD
LG